15 nowych praw w USA, które warto znać.

15 nowych praw w USA, które warto znać.

Istnieje 133 nowych praw lub zmian w prawie, które wejdą w życie 1 lipca w stanie Tennessee. Oto 15 z nich, z którymi warto się zapoznać:

1. Ceny gazu wzrosną

Ustawa o „Poprawie produkcji, dróg publicznych i możliwości dla dynamicznej gospodarki (IMPROVE)” obniża podatki od żywności, ale podnosi ceny za gaz i rejestrację w celu pokrycia finansowania dróg i mostów.

Podatek stanowy od benzyny wzrośnie o sześć centów w ciągu najbliższych trzech lat. Wzrośnie od 20 do 24 centów od 1 lipca 2017 r., od 24 do 25 centów 1 lipca 2018 r. i od 25 do 26 centów 1 lipca 2019 r. Stanowy podatek od diesla wzrośnie o 10 centów, podatek od sprężonego gazu ziemnego i skroplonego gazu ziemnego wzrośnie o osiem centów w ciągu najbliższych trzech lat. Również od 1 lipca 2017 r. podatek od sprzedaży żywności zostanie obniżony z pięciu procent do czterech procent.

Koszt zarejestrowania pojazdu w Tennessee wzrośnie o 5 dolarów w przypadku samochodów osobowych, 10 dolarów za autobusy i taksówki oraz 20 dolarów na samochody z naczepą i ciągniki. Pojazdy elektryczne będą miały dodatkową opłatę rejestracyjną w wysokości 100 dolarów.

2. Tłumiki broni palnej są legalne

Ustawa „Tennessee Hearing Protection z 2017 r.” pozwala ludziom korzystać z tłumików na pistoletach w Tennessee. Zwolennicy powiedzieli, że pomoże to ochronić uszy sportowców.

Została również przyjęta legislacja, która pozwala osobom, które mogą legalnie posiadać naładowaną lub rozładowaną broń i amunicję, zabrać je na swoje łodzie. Proponenci twierdzą, że ustawa przynosi większą przejrzystość obowiązującym prawom.

3. Nauczyciele i materiały szkolne

Obecnie 200 dolarów jest zarezerwowanych dla każdego nauczyciela w szkole publicznej, od przedszkola do ostatniej klasy liceum, w celach edukacyjnych. Kwota ta jest podzielona na 100 dolarów, które otrzymuje każdy nauczyciel na zakup pomocy szkolnych, które nauczyciel uzna za najpotrzebniejsze i kolejne 100 dolarów, które wydawane jest w tym celu, zgodnie z ustaleniami komisji złożonej z wszystkich nauczycieli w szkole.

Nowa ustawa eliminuje etap komisyjnego rozporządzenia 100 dolarami i przeznacza całą kwotę dla każdego nauczyciela na materiały edukacyjne, określone przez nauczyciela.

4. Blokowanie ulicy publicznej jest przestępstwem

Ustawa o bezpieczeństwie ruchu drogowego sprowadza blokowanie publicznych autostrad i ulic w strefie, która ogranicza dostęp do awaryjnego pojazdu do wykroczenia, które podlega karze grzywny w wysokości 200 dolarów.

5. Trudniejsze zasady dla pracowników sektora publicznego, którzy popełniają przestępstwa podczas pracy

Poprawka utrudnia uniknięcie kary pracownikom publicznym oskarżonym o popełnienie wykroczenia podczas pracy. Obecnie pracownicy mogą składać wnioski o odroczenie procesu lub prewencję przed procesową. .Odroczenie pozwala, aby sprawa została wstrzymana przez okres sześciu miesięcy. Po sześciu miesiącach sprawa mogłaby zostać odwołana, gdyby oskarżony w ciągu sześciu miesięcy nie popełnił innych podobnych przestępstw.

W drugim przypadku chodzi o dobrowolny program dla oskarżonych o wykroczenia lub naruszenia karne. Kiedy pozwany pomyślnie ukończy program, zaleca się sądowi oddalenie oskarżenia. Nowa ustawa sprawia, że ​​pracownicy państwowi, którzy popełniają wykroczenia podczas pracy, nie kwalifikują się do odroczenia procesu lub przekwalifikowania się przed sądem.

6. Grzywny za oszukanie wyborców

Poprawka ustawy o wyborach stanu Tennessee wymaga od sądu nakładania dodatkowej grzywny w wysokości 1000 dolarów w celu skazania oszustwa wyborczego. Zapewnia również 1000 dolarów nagrody za informacje, które doprowadzą do ​​skazania oszustów.

7. Spoofing jest nielegalny

Dane rozmówcy pozwalają uniknąć niepożądanych połączeń telefonicznych, wyświetlając imiona i numery telefonów, ale funkcja ID dzwoniącego czasami jest fałszowana przez „spooferów” czyli osoby, które atakują systemy teleinformatyczne i podają się za przedstawicieli banków, towarzystw ubezpieczeniowych, a nawet rządu.

Poprawka wprowadza ostrzejsze kary dla osób, które fałszują dane dzwoniącego lub wiadomości tekstowych. Dzięki temu” fałszowanie „staje się wykroczeniem klasy A.

8. Wyższe kary dla osób, które atakują policję lub wojsko

Osoby skazane za popełnione przestępstwo wobec umundurowanego funkcjonariusza organów porządku publicznego lub umundurowanego członka wojska lub gwardii narodowej, w przypadku gdy ofiara została wybrana z powodu ich zawodu, będą dostawać cięższe wyroki

9. Aborcja po 20 tygodniach

Nowa ustawa zakazuje aborcji w Tennessee po 20 tygodniach ciąży, jeśli lekarz stwierdzi, że płód jest zdolny do życia, dzięki wymaganym testom. Legislacja, która nakłada kary na lekarzy, nie ma zastosowania, jeśli matka stoi wobec ryzyka śmierci lub poważnego uszkodzenia ważnej funkcji ciała.

10. Stowarzyszenia właścicieli domów nie mogą ograniczać sposobu wystawiania flagi amerykańskiej

Zgodnie z nową ustawą, która wchodzi w życie 1 lipca 2017, stowarzyszenie właścicieli domów nie może egzekwować przepisów, które zabraniają wystawienia flagi Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej lub oficjalnej czy repliki flagi dowolnego oddziału sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na posiadłości właściciela majątku.

11. Fioletowa farba jest teraz znakiem zakazu wstępu

Właściciele nieruchomości mogą teraz używać fioletowej farby na drzewach lub skrzynkach na listy jako alternatywy dla znaków „zakaz wstępu”. Właściciel nieruchomości musi oznaczyć farbą co najmniej jeden znak w głównym punkcie posiadłości, który wskazuje, że użycie fioletowej farby oznacza „zakaz wstępu”.

12.Ćwiczenia dotyczące tego jak zachować się w przypadku uzbrojonego intruza w szkole – raz do roku

Zespoły ds. bezpieczeństwa szkół w Tennessee są zobowiązane co roku przeprowadzać co najmniej jedno takie ćwiczenie.

13. Bezczeszczenie miejsca kultu lub pochówku jest zbrodnią

Poprawka zwiększa kary za umyślne profanowanie miejsca kultu lub pochówku z wykroczenia klasy A do zbrodni klasy E.

14. Dyplomowane pielęgniarki mogą dawać nieletnim leki przeciw chorobom wenerycznym bez zgody rodziców

Nowy projekt ustawy zezwala asystentom lekarzy, dyplomowanym pielęgniarkom i pielęgniarkom położnym na leczenie chorób przenoszonych drogą płciową u małoletnich. Są także uprawnieni do przepisywania i dystrybuowania leków w celu leczenia chorób wenerycznych. Obecnie tylko urzędnicy służby zdrowia lub lekarze mogą leczyć nieletnich z wenerą bez wiedzy ich rodziców.

15. Karty kredytowe mogą pobierać 30 procent odsetek

Prawo zwiększa maksymalną roczną stopę procentową, jaką bank może pobierać z kont kart kredytowych z 21 do 30 procent.

Katarzyna Cz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *