15 rzeczy w ustawie podatkowej, które mogą dotyczyć ciebie w USA

15 rzeczy w ustawie podatkowej republikanów, które mogą dotyczyć ciebie w USA

 

Zmiany w powszechnie stosowanych częściach kodu podatkowego, takie jak odliczenie hipoteczne i odliczenie od podatku na dzieci, trafiły na pierwsze strony gazet, gdy 429-stronicowy projekt ustawy o nazwie Tax Cuts and Jobs Act został odsłonięty w czwartek przez republikanów.

Oto zestawienie 15 ulg podatkowych, odliczeń lub wykluczeń, które ulegną zmianie, zgodnie z podsumowaniem ustawy i pełnym tekstem. Większość zmian będzie obowiązywać w przyszłym roku.

Adopcja: Ulga podatkowa o wartości do 13 750 dolarów na dziecko skończyłaby się.

Alimenty:

Aby wyeliminować, to co dokumenty Komisji Różnych Sposobów i Środków nazywają jako „subsydia rozwodowe”, alimenty nie będą już mogły być odliczone przez płatnika za orzeczenia sądu wydane po 2017 r. Płatności będą wykluczone z dochodów odbiorcy.

Koszty w klasie: Nauczyciele nie mogą już odpisać kosztów zakupu, który robią

.Wsparcie w college’u: Fani sportu nie będą już mogli odliczyć 80% kosztów darowizn na wyższe uczelnie, jeśli tylko zostaną uprawnieni do zakupu miejsc na mecze lub uzyskają preferencje, takie jak najlepsze miejsca parkingowe.

Klęski żywiołowe:

Obecnie straty z tytułu kradzieży lub zdarzenia takie jak powódź, pożar lub tornado przekraczające 10% skorygowanego dochodu brutto podlegają odliczeniu. Ustawa uchyliłaby to odliczenie, z jednym wyjątkiem – katastrofy traktowane w szczególny sposób przez poprzedni akt Kongresu. Ustawa uchwalona 29 września zwiększyła odliczenie strat poniesionych przez huragany Harvey, Irma i Maria, a sponsorował je Kevin Brady, R-Texas. Brady, przewodniczący Komisji Różnych Sposobów i Środków, sponsoruje również przegląd podatkowy.

Nagrody za osiągnięcia dla pracowników:

Skomplikowane przepisy, które zezwalają pracownikom na otrzymywanie niektórych nagród pieniężnych od pracodawców, będą podlegać opodatkowaniu.

Mieszkania zapewnione przez pracodawcę:

Przepisy zezwalające niektórym pracownikom na zakwaterowanie i posiłki bez podatku od ich pracodawców, będą miały nowy pułap w wysokości 50 000 dolarów, a świadczenia zostaną wycofane dla osób zarabiających powyżej 120 000 dolarów.

Zyski ze sprzedaży domu:

W tej chwili zysk ze sprzedaży domu nie podlega opodatkowaniu, jeżeli cena wynosi poniżej 500 000 dolarów dla wszystkich osób spredających, o ile dom był głównym miejscem zamieszkania właściciela przez dwa z poprzednich pięciu lat. Nowe zasady wymagałyby, aby miejsce zamieszkania było głównym domem przez pięć z ostatnich ośmiu lat, aby się zakwalifikować, a wykluczenie dochodu byłoby stopniowo wycofywane dla podatników o dochodach przekraczających 500 000 dolarów.

Główne koszty medyczne: Decyzja o wyeliminowaniu odliczeń na pokrycie kosztów leczenia przekraczających 7,5% skorygowanych dochodów brutto była jedną z „tych trudnych”, Brady powiedział w piątek. „Pytanie brzmi: Czy chcemy kodu podatkowego, który zawiera specjalne przepisy, których możesz potrzebować raz w życiu, czy też chcemy kodu podatkowego, który obniża stopy procentowe każdego roku twojego życia?” powiedział.

Koszty przeprowadzki:

Koszt przeprowadzki na odległość 50 mil lub więcej, aby podjąć nową pracę, można odliczyć, ale to się skończy.

Żłobek w miejscu pracy:

Firmy nie mogą już ubiegać się o zwrot w wysokości 25% wydatków na opiekę nad dzieckiem pracownika.

Badania nad rzadkimi chorobami:

Zwrot 50% kosztów klinicznych testów leków na rzadkie choroby i choroby zostałby uchylony.

Obligacje stadionowe:

Rządy stanowe i lokalne mogą nadal emitować obligacje dla ulubionych zawodowych drużyn sportowych, ale odsetki nie będą wolne od podatku od obligacji emitowanych, po czwartku.

Opłaty za przygotowanie podatku:

Kod podatkowy nie pozwala już odliczyć kosztów płacenia komuś w celu ustalenia kwoty dochodu zwolnionej od podatku.

Dodatek pracowniczy:

Pracodawcy nie mogą już odliczać kosztów siłowni, rozrywki i rekreacji, udogodnień lub składek członkowskich związanych z celami społecznymi. Wyjątek stanowi zasada, że ​​świadczenia są traktowane jako podlegające opodatkowaniu odszkodowania dla pracownika.

Katarzyna Cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *