3100 więźniów federalnych zostanie zwolnionych wcześniej w USA

Około 3100 więźniów federalnych zostanie zwolnionych wcześniej na mocy nowego amerykańskiego prawa

 

Około 3100 amerykańskich więźniów, w tym wielu skazanych za przestępstwa narkotykowe, zostanie zwolnionych wcześnie z więzień federalnych za dobre zachowanie zgodnie z ustawą o reformie wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych podpisaną w ubiegłym roku przez prezydenta Donalda Trumpa, podał w piątek Departament Sprawiedliwości.

Urzędnicy szczegółowo opisali wczesne skutki prawa, przekazali z obopólną zgodą w Kongresie w grudniu zeszłego roku i bronili go obrońcy prawa karnego w całym spektrum politycznym, aby pomóc w zmniejszeniu różnic w wyrokach za przestępstwa na niskim poziomie w przeszłości z wyższymi wskaźnikami skazania mniejszości rasowych.

Oprócz uwolnienia za dobre zachowania, urzędnicy powiedzieli, że ponad 1691 więźniów zostało skazanych na karę po przepisie zrewidowanym z mocą wsteczną w celu zmniejszenia dysproporcji między tymi, którzy popełnili przestępstwa związane z crackiem a prochową kokainą. Ci, którzy zostali skazani za wykroczenia, historycznie byli bardziej skłonni do mniejszości rasowej.

Ustawa, zwana ustawą o pierwszym kroku, łagodzi surowe przepisy dotyczące skazania przestępców bez użycia przemocy i wymaga, aby Biuro Więziennictwa Departamentu Sprawiedliwości wdrożyło nowe programy, aby pomóc w ograniczeniu recydywy. Wymagało to również od biura, aby ponownie przeliczyło kredyty dobrego zachowania, krok, który redukuje niektóre zdania nawet o 54 dni w roku.

Wcześniej więźniowie mogli do 47 dni w roku dostać wczesne zwolnienia z powodu dobrego zachowania.

 

Ponadto zastępca prokuratora generalnego Jeffrey Rosen powiedział, że departament przydzielił 75 milionów dolarów w istniejących zasobach na rok budżetowy 2019, który kończy się 30 września, aby rozszerzyć leczenie uzależnień i programy edukacyjne w federalnych więzieniach zgodnie z ustawą.

Agnieszka W

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *