4 osoby zabite, 42 rannych w wyniku strzelanin w Chicago

4 osoby zabite, 42 rannych w wyniku strzelanin w Chicago

 

Cztery osoby zostało zabite, a co najmniej 42 innych, w tym 13-letni chłopiec, zostało rannych podczas strzelanin w Chicago w piątek wieczorem i poniedziałek rano.

W miniony weekend postrzelono 57 osób, osiem osób ze skutkiem śmiertelnym.  Jak dotąd w czerwcu w mieście postrzelono 330 osób.

Według danych Chicago Sun-Times co najmniej 1,686 osób zostało postrzelonych w tym roku – 293 z nich śmiertelnie.

W ten weekend ostatnie śmiertelne strzały miały miejsce około 10:40 w niedzielę przed stacją benzynową po stronie południowej. Alfredo Lozna, 17 lat, stał przed budynkiem, kiedy podjechał biały samochód z kobietą za kierownicą i męskim pasażerem. Powstała kłótnia i pasażer strzelił do Lozny, który został zabrany do Szpitala Stroger, gdzie zmarł o 11:18

13-letni chłopak został ranny około 12:35 w poniedziałek w West Town w strzelaninie samochodowej. Ktoś w przejeżdżającym czarnym samochodzie strzelał do chłopca, kiedy ten szedł ulicą, powiedziała policja. Został postrzelony w lewą nogę i zabrany do Szpitala Stroger, gdzie jego stan się ustabilizował.

Co najmniej 40 innych osób zostało rannych podczas strzelanin w mieście między godziną 17tą w piątek a 5 rano w poniedziałek.

Dziewięć z nich zostało rannych w wyniku ataków, które zdarzyły się w czasie krótszym niż trzy godziny w sobotę rano. Osiem osób zostało zabitych w ten sam weekend w zeszłym roku, z 47 osobami postrzelonymi. W 2016 r. W Chicago zostało zastrzelonych ponad 700 osób.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *