5 zwolnień podatkowych, których Trump nie zlikwiduje

5 zwonień podatkowych, których Trump nie zlikwiduje

 

Większość, jeśli nie wszyscy, podatnicy dostrzegą znaczące zmiany w ich zwrotach podatkowych, jeśli plan reformy podatkowej prezydenta Trumpa wejdzie w życie w swojej obecnej formie. W rzeczywistości plan Trumpa wpływa na niektóre z najbardziej fundamentalnych aspektów, w jaki sposób federalne podatki dochodowe są konstruowane i obliczane. A chociaż kilka znanych starych ulg podatkowych jest nieobecnych w jego planie, inne zostaną, w tej czy innej formie.

Odliczenie odsetek od hipoteki

Prawie wszystkie wyszczególnione odliczenia poszłyby pod topór, jeśli plan Trumpa wszedłby w życie, ale odliczenie odsetek od kredytów hipotecznych pozostanie niezmienione. Ponieważ jednak niewielka liczba poszczególnych odliczeń miałaby miejsce po reformie podatkowej, a standardowe potrącenie byłoby znacząco większe, stosunkowo niewielu podatników mogłoby obawiać się fakturowania w zmienionym systemie. W rezultacie, mimo że nadal możesz kwalifikować się do odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, prawdopodobnie nie miałoby to sensu, ponieważ standardowe potrącenie byłoby lepszym rozwiązaniem.

Odliczanie składek charytatywnych

Odliczanie składek na cele charytatywne to kolejne znaczne odliczenie, które jest w pakiecie reform podatkowych. Ponieważ nadal będzie to potrącane odliczenie, podobnie jak odliczenie odsetek od kredytu hipotecznego, musiałoby być całkiem spore, by przeważyć nadmierne odliczanie standardowe, jakie proponuje Trump. Jednak w przeciwieństwie do potrącenia odsetek od kredytów hipotecznych, masz większą kontrolę nad składkami na cele charytatywne i może warto odliczyć je sobie od podatku. Na przykład, jeśli zazwyczaj dajesz 1000 dolarów rocznie organizacjom charytatywnym, możesz zsumować odliczenia z kilku lat, co w danym roku da ci 4000 dolarów datku jednego roku. Jeśli wyczyścisz również szafy i poddasze oraz przekażesz zebrane rzeczy organizacji, na przykład Goodwill, możesz skorzystać z odliczenia charytatywnego, które jest wyższe niż standardowe odliczenie, zwłaszcza jeśli połączysz je z odliczeniem odsetek od kredytu hipotecznego .

Odliczenie wkładu IRA

W przeciwieństwie do potrącenia odsetek od kredytu hipotecznego i odliczania od datków charytatywnych potrącenie od wkładu IRA nie jest wyszczególnionym odliczeniem, a zatem nie będzie miało problemów logistycznych mających wpływ na pierwsze dwie ulgi podatkowe. Obecnie plan reformy podatkowej prezydenta Trumpa nie zmienia żadnych odliczeń; Jednak sprawy mogą się zmienić, ponieważ pakiet ma długą drogę do przejścia zanim stanie się prawem.

Odliczenie składek na ubezpieczenie zdrowotne

Podatnicy o niskich i umiarkowanych dochodach, którzy wykupują prywatne ubezpieczenie zdrowotne, mogą odliczyć składki na ubezpieczenie zdrowotne w celu pokrycia kosztów składek. Dodatek do składek ubezpieczeniowych nadal byłby dostępny w ramach planu Trumpa, ale w zasadniczo zmienionej formie . Ten szczególny dodatek został szczegółowo opisany w ustawie o reformie systemu opieki zdrowotnej. Krótko mówiąc, nowa wersja ulgi podatkowej byłaby dostępna w szerszym zakresie dochodów i wzrosłaby wraz z wiekiem, a nie potrzebą. Nowa ulga podatkowa nie wymagałby od podatników zakupu polisy ubezpieczeniowej na rynku (strona internetowa dotycząca stanów, którą nieubezpieczeni ludzie mogą wykorzystać do porównania planów kwalifikowanych z dotacją), jak to ma miejsce w obecnym systemie ulg podatkowych.

Odliczenie wkładu HSA

Odliczanie składek na rachunek oszczędności zdrowotnych nie tylko nadal obowiązuje w ramach planu Trumpa, ale znacznie poprawiłoby się w ramach pakietu reformy systemu opieki zdrowotnej. Po pierwsze, roczne limity składek wzrosłyby prawie dwukrotnie . A kiedy składki wzrosną, tak samo dzieje się z twoim potencjalnym odliczeniem podatkowym. Po drugie, HSA stałyby się płatną opcją dla każdej polisy ubezpieczeniowej, a nie tylko dla specjalnych planów z włączoną funkcją HSA. Po trzecie, pakiet reform w dziedzinie opieki zdrowotnej rozszerzyłby się, co kwalifikuje się jako wydatki medyczne na potrzeby wydatków HSA. Na przykład; leki wydawane bez recepty uznawane będą za wydatki medyczne (obecnie tylko leki na receptę są dozwolone jako wydatki medyczne HSA). Z większą ilością opcji na wydawanie pieniędzy HSA warto zwiększyć składki.

Wdrażanie reformy podatkowej

Plan reformy podatkowej prezydenta Trumpa nie został jeszcze podjęty przez ustawodawców federalnych, ale prezydent Trump poinformował, że zamierza go przekazać w 2017 r. Jeśli plan stanie sie prawem w swojej obecnej formie, IRS będzie miało mnóstwo pracy, aby aktualizować swoje systemy i opracowywać i rozpowszechniać nowe formularze podatkowe, które odzwierciedlają zmiany. Możliwe, że ten nowy system podatkowy może wejść w życie już w bieżącym roku podatkowym (co oznacza, że byłby ważny dla podatników rozliczających w 2018 r. swoje podatki z 2017 r.), ale wydaje się to mało prawdopodobne. Bardziej prawdopodobne jest to , że reforma podatkowa wejdzie w życie w następnym roku podatkowym, a może nawet później.

Katarzyna Cz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *