Atak Demokratów. Trump to zagrożenie dla demokracji

Atak demokratów. Trump to zagrożenie dla demokracji

 

Czołowi demokraci wezwali republikanów do przekroczenia linii partyjnych i poparcia ich w oskarżaniu własnego przywódcy, prezydenta USA Donalda Trumpa.

Adam Schiff i Jerry Nadler, którzy przewodzą demokratycznej presji, by go oskarżyć, przedstawili swoje sprawy na kilka dni przed pierwszym głosowaniem w pełnym składzie.

Powiedział Schiff, że Trump stanowi „wyraźne i aktualne zagrożenie” dla demokracji.

Demokraci kontrolują Izbę, ale prawie na pewno przegrają w Senacie, który jest w rękach republikanów.

Do tej pory Demokraci cieszyli się 36-miejscową przewagą nad republikanami w Izbie, ale jeden z ich przedstawicieli, Jeff Van Drew, sprzeciwia się impeachmentowi i oczekuje się, że wkrótce zmieni partie.

Van Drew spotkał się w piątek z prezydentem Trumpem i został pochwalony przez prezydenta za jego stanowisko.

Pomiń post na Twitterze @realDonaldTrump

Donald J. Trump

@realDonaldTrump
Dziękuję za twoją szczerość Jeff. Wszyscy Demokraci wiedzą, że masz rację, ale w przeciwieństwie do ciebie, nie mają „odwagi”, by tak powiedzieć! 

 

@realDonaldTrump

 

Sprawa wniesiona do Izby oskarża pana Trumpa o zachęcanie obcego kraju do pomocy politycznej, próbując zmusić Ukrainę do wszczęcia dochodzenia w sprawie korupcji w stosunku do jego demokratycznego rywala Joe Bidena.

Oskarża się go także o utrudnianie Kongresu braku współpracy z dochodzeniem Izby.

Pan Trump zaprzecza nadużyciom. Nazwał dochodzenie Izby „polowaniem na czarownice” .

Pan Schiff, który przewodniczy Komisji Wywiadu, powiedział, że rzekome przewinienie Trumpa nie ustało, ponieważ wciąż namawiał Ukrainę i Chiny do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie Bidena i jego syna Huntera.

Powiedział, że osobisty prawnik Trumpa, Rudy Giuliani, nadal jedzie na Ukrainę, aby przeprowadzić „pozorne” śledztwo.

„Myślę, że jest to jasne i obecne zagrożenie dla naszej demokracji, a nie coś, przed czym możemy się odwrócić, ponieważ republikanie w Izbie odmawiają wypełniania swoich obowiązków” – powiedział Schiff w ABC w tym tygodniu.

Nadler, który przewodniczy Izbie Sądownictwa w Domu, powiedział ABC, że istnieje „ciągłe zagrożenie dla uczciwości” wyborów w USA.

„To nie jest jednorazowe” – powiedział.  Ten prezydent spiskował – szukał zagranicznej ingerencji w wyborach w 2016 roku i otwarcie szuka zagranicznej ingerencji w wyborach w 2020 r.”

Marsz ku impeachmentowi w Izbie Reprezentantów osiągnął najwyższy poziom osiągnięty przez Richarda Nixona w 1974 roku. Przeprowadzono przesłuchania, przemówienia i artykuły o impeachmentu zatwierdzone przez Komitet Sądowniczy.

Między Trumpem a senackim procesem stoją dwa głosy pełnej Izby Reprezentantów – jeden głos na każdy artykuł o impeachment.

Nixon oczywiście uniknął niemal pewności impeachmentu i usunięcia Senatu poprzez rezygnację. Tym razem prezydent i jego zwolennicy starają się przedłużyć walkę.

 

Andrzej W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *