Cholewinski oskarżony. Złapał kobiete „za krocze” w samolocie American Airlines Charlotte,

Cholewinski oskarżony. Złapał kobiete „za krocze” w samolocie American Airlines z Charlotte

 

Mężczyzna zostal oskarżony o złapanie kobiety „za krocze” w samolocie, który musiał lądować w celu  aresztowania męzczyzny. 

Mężczyzna siedzący obok niej zaczął od dotknięcia ręki kobiety niedługo po starcie ale kobieta  odepchnęła go.

Następnie  w American Airlines Flight 807 złapaa ją „za krocze”.

– Przepraszam – rzekł mężczyzna, podnosząc ręce, gdy kobieta ponownie go odepchnęła i kazała mu przestać.

James Clayton Cholewinski , lat 32, jest obecnie oskarżony o obelżywe zachowania seksualne  które doprowadziło samolot do Salt Lake City, aby skierować się do Oklahomy na początku tego tygodnia.

FBI dążyło do zwiększenia świadomości na temat napaści seksualnej na samolotach, ostrzegając opinię publiczną o „poważnej przestępczości federalnej, która jest coraz częstsza”. Liczba zgłoszeń o napaściach seksualnych podczas lotu wzrosła z 38 w 2014 r. do 63 w 2017 r., Zgodnie z agencji, a władze oświadczyły, że uważają, że wiele przestępstw nie zostało zgłoszonych.

 

Agent FBI powiedział, że załogi lotnicze przeniosły kobietę i jej córkę do innej części samolotu po tym, jak dowiedziały się o rzekomych działaniach Chołewińskiego-Boya.

W oświadczeniu American Airlines podziękował swoim pracownikom za „natychmiastowe” rozdzielenie pasażerów.

„Szybkie działania naszej załogi zapewniły bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów podczas lotu”, powiedziała firma.

Samolot, który odleciał we wtorek z Charlotte, wylądował na międzynarodowym lotnisku w Tulsa, aby Chołewiński-Boy mógł zostać usunięty, zgodnie ze skargą karną.

Chołewiński-Boy został szybko aresztowany w Tulsa , jak podaje agent FBI w sądzie. Został zwolniony dzień później.. Następnie w piątek został oskarżony przez prokuratorów federalnych w północnej dzielnicy Oklahomy.

 

Agnieszka W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *