Co oznacza nowe prawo wizowe Donalda Trumpa dla osób z Nowej Zelandii

Co oznacza nowe prawo wizowe Donalda Trumpa dla osób z Nowej Zelandii

Ambasador USA w Nowej Zelandii Scott Brown twierdzi, że nowa ustawa wizowa podpisana przez prezydenta USA Donalda Trumpa „sprawi, że handel dwustronny będzie jeszcze łatwiejszy”.

Trump podpisał nową ustawę, która zezwala Kiwi na lepszy dostęp do przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych, co zostało przyjęte w czwartek przez premiera Jacindę Ardern. Podpisanie ustawy Innovators Knowledge and Worthy Investors Act (co właśnie zdarza się przeliterować KIWI w skrócie) daje Nowozelandczykom dostęp do wiz E1 i E2, ten drugi, który pozwala osobie fizycznej na wjazd i pracę na terenie USA w oparciu o inwestycję.

„Ustawa KIWI zezwala uprawnionym Nowozelandczykom na skorzystanie ze specjalnej klasy wizowej, która ma na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej i innowacyjności w Stanach Zjednoczonych. Jest to tak zwana wiza inwestycyjna E1 / E2 dla inwestora inwestycyjnego” – powiedział Brown dla Newshub. Opublikował w środę swoje podekscytowanie nowym prawem, nazywając je „wielkim zwycięstwem dla biznesu NZ / USA” z wizerunkiem prezydenta Trumpa podpisującego ustawę o KIWI. Mówi, że Trump „podpisał to od razu”.

„Nowe prawo jest dostępne tylko dla niektórych krajów, które mają dwustronny traktat z USA”, mówi pan Brown.

„Najważniejsze jest to, że jeśli jesteś zainteresowany rozszerzeniem swojej działalności do USA lub inwestowaniem w tamtejszą firmę, to po prostu stało się to łatwiejsze.”

Nowe prawo, które uzyskało poparcie obu stron, zarówno od republikanów, jak i demokratów w Kongresie USA, „sprawi, że handel dwustronny będzie jeszcze łatwiejszy”, mówi Brown, między dwoma krajami, które „już cieszą się silnymi relacjami gospodarczymi”.

Wizy E1 i E2 pozwalają Nowozelandczykom odwiedzić Stany Zjednoczone, aby „rozwijać lub kierować operacjami biznesowymi”, wyjaśnia Brown. „Jak każda nieimigracyjna wiza, istnieją pewne szczególne kwalifikacje, które zostaną opracowane teraz, gdy ustawa KIWI zostanie podpisana przez prawo.”

Aby się zakwalifikować na wizę Kiwi, zainteresowani muszą spełniać trzy kryteria:

Osoba ta musi być obywatelką Nowej Zelandii (lub obywatelem innego kraju, który kwalifikuje się do otrzymania wizy E1 / E2) Osoba musi pracować lub posiadać przedsiębiorstwo, które kwalifikuje się na mocy traktatu. Osoba musi się kwalifikować osobiście.

Brown ostrzega, że ​​jest w nim dużo pracy papierkowej, ale twierdzi, że sprawi, że zagraniczne firmy i inwestycje będą „łatwiejsze dla wszystkich”. Jednak szczegóły nowego prawa są nadal przedmiotem dyskusji. „Wszyscy starają się wykorzystać tę szansę tak szybko, jak to możliwe, ale tak, jak w przypadku wszystkich rządów i biurokracji, zanim zostaną w pełni wdrożone, należy rozważyć wiele rzeczy” – powiedział. „Mamy już całkiem niezły przepływ ruchu handlowego na tej dwukierunkowej ulicy.” Pomysł o wizach E1 / E2, jako o odbiciu kilku prędkości po drodze, handel staje się łatwiejszy, bardziej wydajny.” „Obaj jesteśmy dużymi producentami rolnymi, a my także czerpiemy korzyści z importu i eksportu w tym obszarze, przesyłając ci sprzęt i usługi, jedząc dużo żywności z NZ i pijąc dużo wina NZ!”


Donald Trump podpisuje nowe prawo wizowe dla Nowozelandczyków

Prezydent USA Donald Trump podpisał nową ustawę zezwalającą Kiwi na lepszą wizę do Stanów Zjednoczonych.

Podpisanie ustawy Innov Innovators and Worthy Investors Act (która właśnie zdarza się przeliterować KIWI w skrócie) została przyjęta z zadowoleniem przez Jacindę Ardern, która w czwartek wróciła do biura po spędzeniu czasu na urlopie macierzyńskim.

Nowe prawo daje Nowozelandczykom dostęp do wiz E1 i E2. Pozwala to biznesmenom Kiwi na wjazd do Stanów Zjednoczonych wielokrotnie w ciągu dwóch lat, bez konieczności stosowania procedur wizowych za każdym razem. Osoby te mają również możliwość przedłużenia wizy na bieżąco

„Ustawa KIWI zwiększy wymianę handlową i inwestycje między Stanami Zjednoczonymi a Nową Zelandią i przyniesie korzyści obu naszym krajom” – powiedziała w czwartkowym komunikacie prasowym Ardern. „Wspieranie możliwości biznesowych Nowej Zelandii w USA i innych krajach poprzez handel i inne środki regulacyjne jest kluczowym filarem strategii gospodarczej tego rządu.” Mówi się, że nowe prawo było długoterminowym celem dla Nowej Zelandii. Pani Ardern twierdzi, że USA są „niezwykle ważne dla interesów Nowej Zelandii” i twierdzi, że prawo „pomoże w zbliżeniu więzi gospodarczych z USA”. Prezydent Trump i premier Ardern wydawali się mieć pewien solidny punkt widzenia w jednym punkcie. Kiedy obaj przywódcy byli na Filipinach w listopadzie zeszłego roku, pan Trump powiedział osobie stojącej za panią Ardern, że „spowodowała wiele zamieszania w swoim kraju”, odnosząc się do wyborów.

Po tym, jak pan Trump powtórzył ten komentarz, pani poseł Ardern odezwała się z powrotem do pana Trumpa: „Nikt nie maszerował, kiedy zostałem wybrany”.

Oficjalne dokumenty wydane Newshub pokazują, że relacja między dwoma liderami jest serdeczna. Pan Trump dwukrotnie pisał do pani Ardern, a w oświadczeniu pani Ardern podziękowała panu Trumpowi i Kongresowi USA za wsparcie dla Kiwi.

Na początku tego roku pan Trump napisał do pani Ardern, aby rozpoznała Dzień Waitangi 6 lutego – dzień, w którym Nowa Zelandia obchodzi podpisanie traktatu z Waitangi.

W liście p. Trump powiedział, że stosunki między USA i Nową Zelandią są „silne”.

Powiedział, że więcej Amerykanów i Nowozelandczyków podróżuje między dwoma krajami, niż kiedykolwiek wcześniej, a handel stoi „ze wszech czasów wysoko”.

Pani Ardern otrzymała również świąteczną kartkę z życzeniami od The White House. Został podpisany nie tylko przez Donalda Trumpa, ale przez jego żonę, Pierwszą Damę Melanię – i także syna Barrona.

Urzędnicy nowozelandzcy będą teraz współpracować z Departamentem Stanu, aby zapewnić, że ustawa o KIWI może zostać wdrożona tak szybko, jak to możliwe, aby Nowozelandczycy mogli zacząć ubiegać się o wizę.

Katarzyna W

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *