Deportacja 57 letniego mężczyzny z rodziny. Floryda

Deportacja 57 letniego mężczyzny z Florydy

 

„Proszę, nie rozłączajcie mnie z moją rodziną” – mężczyzna, któremu grozi deportacja do USA, odwołuje się od postanowienia sądu.

Benjamin Bates, teraz mieszkający w Lowedges, ale dawniej w Fort Lauderdale na Florydzie, stoi przed perspektywą deportacji z powrotem do swojego kraju po tym, jak jego wniosek o przedłużenie wizy został odrzucony.

57-latek, który sprzedał swój dom, samochód i wiele rzeczy, aby zamieszkać z „miłością życia”, Michelle, lat 30, powiedział, że ​​w USA „nie ma do czego wracać”.

Pomimo ogromnej chęci do pracy i otrzymania kilku ofert pracy, Benjamin nie może nic zrobić do czasu, kiedy decyzja o jego losie zostanie podjęta 9 czerwca.

Jeśli wszystko nie pójdzie po jego myśli, Benjamina czeka życie bez córki Lily i syna Maxa.

Początkowo Bates otrzymał 6-miesięczną wizę na pobyt czasowy, ale po trzech miesiącach musiał wyjechać do USA, żeby przedłużyć ważność paszportu. Około pięciu miesięcy później Benjamin wrócił do Wielkiej Brytanii, ale zostały mu tylko trzy miesiące legalnego pobytu.

Jednak przed powrotem do UK, 57-latek dowiedział się, że Michelle jest w ciąży.

Złożył wniosek o przedłużenie wizy przed jej wygaśnięciem. Ale za pierwszym razem w sądzie nie udało mu się przedłużyć pobytu, a teraz Benjamin poświęcił całe swoje oszczędności na wynajęcie adwokatów.

Mężczyzna twierdzi, że jego prawnik w swoim pierwszym wniosku zaznaczył, że był z Australii i nie wspomniał o małżeństwie lub dziecku z Michelle.

„Myślę, że pomylono sprawy, nawet nigdy nie byłem w Australii. Popełniono błąd, przez co odrzucono mój wniosek, a teraz muszę odwołać się od tej decyzji.

Rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych powiedział: „Wniosek pana Batesa jest obecnie przedmiotem odwołania, a dalsze komentowanie byłoby niewłaściwe, gdy trwają postępowania”.

Benjamin Bates from Lowedges could face deportation. Ben is pictured with his family Michelle Hawley-Bates, stepdaughter Lilly Rose, seven, and son Harrison Max Hawley-Bates, 18 months. Picture: Chris Etchells/The Star

Katarzyna Cz

photo/thestar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *