Deportacja około 300 000 uchodźców z USA

Deportacja około 300 000 uchodźców z USA

 

Rząd ogłosił, że około 300 000 uchodźców mieszkających w tym kraju może zostać deportowanych w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Departament Stanu USA powiedział, że mieszkańcy Ameryki Północnej i Haitańczycy otrzymali tymczasowy status, niektórzy z nich mieszkali w kraju przez 20 lat, mogą teraz zostać wysłani do ich krajów ojczystych.

Początkowo przyznano im tymczasowy status chroniony, ponieważ ich narody zostały uznane za niestabilne z powodu konfliktu zbrojnego i klęsk żywiołowych.

Ale Washington Post poinformował, że sekretarz stanu Rex Tillerson orzekł, że te warunki już nie obowiązują. Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego ma teraz do poniedziałku ogłosić swoje plany około 57 000 Honduran i 2500 Nikaraguańczyków, których ochrona ma wygasnąć.

Duża liczba uciekła do Stanów Zjednoczonych nielegalnie w 1998 r., Gdy huragan Mitch uderzył Amerykę Środkową i od tego czasu odnawia się ich status.

Zgodnie ze zmianami, uchodźcy mogą zostać aresztowani, gdy ich ochrona wygasa.

Decyzja w sprawie pozostałych 240 000 uchodźców, którzy mają status zostanie podjęta do stycznia.Wielu z nich ma domy, firmy i dzieci urodzone w Ameryce.Według gazety, administracja Donalda Trumpa podkreśliła, że ​​program nigdy nie miał na celu umożliwienia stałego pobytu w Ameryce.Urzędnik powiedział: „Można uczciwie powiedzieć, że ta administracja interpretuje prawo, dokładnie takie jakie jest, czego poprzednie nie.„Jest bardzo jasne, co należy zrobić.”

 

 

Katarzyna Cz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *