Elizabeth Warren startuje w wyborach przeciwko Trumpowi

Elizabeth Warren chce pokonać Trumpa w przyszłych wyborach.

W poniedziałek senator Elizabeth Warren skoczyła w wyścigu o prezydenta, ogłaszając, że tworzy komitet wyborczy na rok 2020.

„Jestem w tej walce przez całą drogę,” powiedziała w poniedziałkowe popołudnie.

Demokratka z Massachusetts , znana z krytyki dużych banków i korporacji, stała się pierwszym ważnym kandydatem, który zadeklarował swoje zamiary wideo zamieszczone w Internecie w Sylwestra.

– Klasa średnia Ameryki jest atakowana – powiedziała.  Miliarderzy i wielkie korporacje postanowiły, że chcą więcej ciasta i poprosili polityków, aby ucięli im grubszy kawałek.

69-letni Warren wchodzi w to, co najprawdopodobniej zatłoczone, pierwotne pole Demokratów, starając się zaatakować Donalda Trumpa. Wśród tych, którzy rozważają oferty, jest wielu innych senatorów, takich jak Cory Booker, Kamala Harris, Kirsten Gillibrand i Bernie Sanders, Joe Biden, były wiceprezydent i były burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg.

W swoim czterominutowym wideo z zapowiedzią Warren podkreślił ekonomiczne populistyczne przesłanie, które doprowadziło ją do narodowej czołówki.

 

Wymieszała stare rodzinne zdjęcia z wykresami przedstawiającymi spadek dochodów z klasy średniej i lukę pomiędzy czarno-białym majątkiem domowym, a także omówiła jej wychowanie w Oklahomie i jej rodzinną walkę, by związać koniec z końcem, gdy jej ojciec miał atak serca, który go zostawił. niezdolny do pracy.

„Rodziny pracujące dziś stają przed znacznie trudniejszą ścieżką niż moja rodzina”, powiedziała. „Nasz rząd powinien działać dla nas wszystkich, ale zamiast tego stał się narzędziem dla bogatych”.

Warren, była profesor prawa, zdobyła uznanie krytyki Wall Street po katastrofie finansowej w 2008 roku. W 2012 r. Kandydowała do Senatu, pokonując obecnego republikańskiego Scotta Browna.

Jako senator przedstawiła projekt legislacyjny mający na celu zmianę sposobu działania korporacji, wymagający od nich uzyskania statutów rządowych, aby działały i uwzględniały interesy publiczne, a nie tylko interesy akcjonariuszy. 

Ale Warren również poniósł poważne błędy i stał się ulubionym celem konserwatywnych krytyków.
Zwróciła uwagę na publikację testu DNA mającego na celu udowodnienie dziedzictwa Native American, które obraziło niektóre grupy indiańskie i doprowadziło do wątpliwości co do jej politycznej przenikliwości. Sekretarz stanu Cherokee, Chuck Hoskin Jr, nazwała  powiedziała: „Senator Warren podkopuje plemienne interesy z ciągłymi roszczeniami plemiennego dziedzictwa”.

Jest także ulubionym celem Trumpa, którego drwiny nazywające ją „Pocahontas” spowodowały test DNA. On również nazwał ją „Goofy Elizabeth Warren”.

Komentując ogłoszenie Warrena w 2020 r. W wywiadzie dla Fox News, który miał nadejść późnym wieczorem w Sylwestra, Trump powiedział, że „uwielbia biec przeciwko niej”. „Więc zobaczymy, jak ona to robi. Życzę jej dobrze, mam nadzieję, że dobrze sobie radzi. „

 

Powołanie komitetu badawczego pozwoli Warrenowi zacząć zbierać pieniądze na kampanię prezydencką. W poprzednich kampaniach odniosła sukces, zbierając darowizny w małych kwotach.

Trump powiedział, że z radością przyjmie walkę z Warrenem. „Mam nadzieję, że kandyduje na prezydenta, ponieważ myślę, że będzie bardzo łatwa” – powiedział w październiku.  Ona zniszczy kraj. Sprawi, że nasz kraj znajdzie się w Wenezueli.

Oto jak ogłasza że rozpoczyna kampanie

Krzysztof W.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *