Jak nowa ustawa podatkowa wpływa na opłacanie studiów.

Jak nowa ustawa podatkowa wpływa na opłacanie studiów.

 

Po publicznym oburzeniu w sprawie kilku przepisów zaproponowanych w ustawie podatkowej Izby, wersja Senatu, która została zaakceptowana w zeszłym miesiącu, pozostawiła wiele dodatków związanych z wyższym wykształceniem, bez zmian.

Nowa ustawa podatkowa utrzymuje odliczenie odsetek od pożyczek studenckich.

Ponadto zwolnienia z opłat, które otrzymują absolwenci, pozostaną zwolnione z podatku, a inne ulgi podatkowe – takie jak Lifetime Learning Credit i American Opportunity Tax Credit – pozostają nietknięte.

Ale kilka kluczowych zmian dotyczy rodzin i studentów finansujących szkolnictwo wyższe.

Oto pięć nowych kodów podatkowych, które mogą zmienić finanse rodziny.

1. Odliczenia odsetek od pożyczek hipotecznych i linii kredytowych zostały usunięte.

Zgodnie z nowym prawodawstwem podatkowym, możliwość odliczenia odsetek od pożyczek hipotecznych została zawieszona w okresie od 2018 r. do 2025 r.

Nowe restrykcyjne reguły dotyczące kredytów hipotecznych, które ograniczają odsetki od nowych kredytów do 750 000 dolarów, będą również „zapobiegać wykorzystywaniu w przyszłości przez wielu podatników o średnich dochodach do finansowania czesnego, generując przy tym możliwe do odliczenia odsetki” – mówi Blake Christian, CPA w Holthouse, Carlin, Van Trigt, firmie rachunkowej w południowej Kalifornii.

2. Rodziny mogą korzystać z planów 529, aby opłacić edukację K-12.

Rodziny mogą teraz korzystać z wykwalifikowanych wydatków edukacyjnych na nieopodatkowanym rachunku oszczędnościowym 529, aby opłacić czesne w szkole podstawowej lub średniej. Nowy kod podatkowy pozwala podatnikom na opłacenie czesnego dla jednego studenta w wysokości 10 000 dolarów rocznie, w programie K-12.

Ale eksperci uczelni ostrzegają niektóre rodziny przed użyciem tej nowej elastyczności dzięki kontom529 . Sean Moore, założyciel SMART College Funding, martwi się, że rodzice, którzy przekierowują te fundusze na prywatną edukację szkolną, mogą zbyt szybko wykorzystywać te pieniądze i nie wystarczy im na studia.

Blake Christian z HCVT mówi, że ten dodatek w dużej mierze pomoże rodzinom z dochodami o wysokiej wartości netto.

3. Kolegia i uniwersytety będą płacić nowy podatek akcyzowy od dotacji.

Nowy podatek akcyzowy nakłada 1,4% na dotacje prywatnej instytucji edukacyjnej, które wynoszą ponad 500 000 dolarów na studenta.

Nowe postanowienie ma wpływ na wiele prywatnych uniwersytetów, o sporych dofinansowaniach, między innymi; Uniwersytet Harvarda w Massachusetts, Uniwersytet Notre Dame w stanie Indiana i Uniwersytet Stanforda w Kalifornii.

4. Pożyczki studenckie spłacone w wypadku śmierci lub niepełnosprawności są obecnie zwolnione z podatku.

Dzięki nowemu kodowi podatkowemu spłacone pożyczki edukacyjne w wypadku śmierci i niepełnosprawności w szkołach państwowych i prywatnych, są wolne od podatku.

Poprzednio anulowanie długu byłoby dodawane jako dochód do rachunku podatnika. Teraz anulowanie zadłużenia studenckiego jest wolne od podatku. Ale nowy kod podatkowy ma zastosowanie tylko do anulowań, które mają miejsce w latach 2018-2025.

5. Alimenty dla odbiorców nie podlegają już opodatkowaniu.

Eksperci doradzający w college’u twierdzą, że ten przepis powinien ułatwić zakwalifikowanie się do pomocy opartej na potrzebach podczas wypełniania Free Application for Federal Student Aid, powszechnie znanej jako FAFSA. W większości przypadków FAFSA dla studentów college’u opiera się na informacjach rodziców, takich jak dokumenty podatkowe.

Nawet z tym przepisem FAFSA korzysta z ewidencji podatkowej z ubiegłego roku – tak więc istnieje luka czasowa w stosunku do tego, kiedy ten nowy kod podatkowy byłby korzystny dla rodzica. Ale Joe Orsolini, prezes College Aid Planners twierdzi, że powinno to przynieść korzyści tym rodzicom, „chyba że Departament Edukacji zrozumie to i zmieni FAFSA”.

Katarzyna C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *