Już 100 000 ludzi i dzieci bez ubezpiecznia w Illinois.

Już 100 000 ludzi i dzieci bez ubezpiecznia w Illinois.

 

Zaległości Medicaid w Illinois pozostawiają ponad 100 000 osób bez ubezpieczenia zdrowotnego

Marlon Millner czekał trzy miesiące na rozpatrzenie wniosków Medicaid dla swoich dzieci, kiedy jego 11-letni syn  stracił wargi podczas treningu koszykówki. Mężczyzna wziął syna na pogotowie ale kiedy  dotarł do szpitala, okazało sie że musi zapłaci rachunek.

Dzieci Millnera należą do dziesiątek tysięcy mieszkańców Illinois, którzy czekali na miesiąc na dostęp do opieki zdrowotnej, ponieważ stan  Illinois  zalega z zaległościami w ustalaniu, kto kwalifikuje się do Medicaid.

Od 15 marca ponad 112 000 aplikacji Illinois Medicaid pozostało nieprzetworzonych poza 45-dniowym limitem, który rząd federalny nakłada na te ustalenia.

Federalne Centrum Medicare i Medicaid Services ostrzegło urzędników państwowych, że Illinois nie przestrzega przepisów dotyczących terminowego określania kwalifikowalności do programu finansowanego ze środków federalnych w celu zapewnienia ochrony zdrowia osobom o niskich dochodach.

Jeśli sprawa zostanie opóźniona poza federalny limit czasowy, kandydaci z Medicaid w stanie Illinois powinni mieć możliwość uzyskania kart dających im tymczasowe świadczenia medyczne. Ale te też są zaległe. Opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków przez Medicaid i niewydanie tymczasowych świadczeń medycznych spowodowały, że niektórzy z najbiedniejszych mieszkańców Illinois nie mają dostępu do opieki zdrowotnej, w niektórych przypadkach przez ponad rok.

Państwo wydało tymczasowe karty medyczne niektórym, których sprawy zostały opóźnione, ale rzadko się to zdarza.

W maju 2018 r. Krajowe Centrum ds. Prawa Ubóstwa Sargent Shriver, Prawna Rada ds. Sprawiedliwości i kancelaria prawna Sidley Austin złożyły wniosek do sądu federalnego o wykonanie dekretu z 1979 r. W sprawie zgody na Illinois, który wymaga od państwa świadczenia tymczasowych świadczeń medycznych osoby, których sprawy Medicaid zostały opóźnione poza federalny termin.

Stephanie Altman, dyrektor ds. Sprawiedliwości w służbie zdrowia w Shriver Center i jeden z prawników powodów, powiedział, że negocjacje ugodowe dotyczące „historycznych opóźnień” trwają. Stan wznowił wysyłanie zawiadomień o ewentualnych uprawnieniach do tymczasowej pomocy medycznej, według Altmana. Ale gdy ludzie otrzymają te powiadomienia, nadal muszą ubiegać się o świadczenia tymczasowe.

W lutym stan wydał ponad 30 000 zawiadomień o tym, co nazywa się możliwym uprawnieniem do tymczasowej pomocy medycznej osobom, których wnioski zostały opóźnione o 54 dni od daty złożenia wniosku. Ale nieco ponad 2000 osób faktycznie otrzymało tymczasowe karty medyczne w tym miesiącu – około 7% osób, które zgłosiły, może się zakwalifikować.

Karyn Britt, specjalista ds. Rekrutacji z Kliniki Zdrowia TCA w ogrodach Altgeld w South Side w Chicago, powiedziała, że ​​regularnie widzi pacjentów z wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i astmą, którzy nie mogą uzyskać potrzebnych im leków. Wielu kończy się w szpitalu.

Millner, lat 46 i wdowiec, mieszka w Evanston, gdzie jest doktorantem w dziedzinie religii na Northwestern University. Powiedział, że złożył podanie we wrześniu zeszłego roku o Medicaid dla swoich dwójki dzieci i odbył wiele podróży do biura Departamentu Zdrowia w Skokie, przynosząc świadectwa urodzenia swoich dzieci i dokumenty potwierdzające jego dochody. Często, powiedział, czekał godzinami, żeby go zobaczyć. Nie mógł przetworzyć aplikacji, nawet gdy mógł się z kimś spotkać.

25-letni Iraida Patiño, który pracuje w organizacji socjalnej dla imigrantów w Chicago, nie widział lekarza ani dentysty od dwóch lat. Patiño powiedziała, że ​​złożyła wniosek o Medicaid w listopadzie 2017 r. w sierpniu otrzymała list z możliwym uprawnieniem do tymczasowej pomocy medycznej, a we wrześniu tymczasową kartę medyczną .

W październiku – 11 miesięcy po tym, jak Patiño złożyła wniosek – otrzymała list z informacją, że jej aplikacja Medicaid została zatwierdzona. Ale zanim mogła pójść do lekarza, jej relacja została odwołana. Powodem, dla którego państwo to dało, było to, że nie zamieściła pisma o ponownym wyznaczeniu.

Więc ponownie się zastosowała. I otrzymała kolejny list z ewentualnym uprawnieniem do tymczasowej pomocy medycznej. Powiedziała jednak, że wiedząc, na co czeka, prawdopodobnie nie zdąży wrócić do biura w Skokie.

25-letni Williams pracował w sklepie z oponami, zanim został mamą w domu na dole Eldorado i przebywał na Medicaid od dwóch lat. Powiedziała, że ​​nie ma żadnych problemów z własną aplikacją Medicaid, ale że jej córka  miała prawie 3 miesiące, zanim została zatwierdzona do objęcia ochroną.

Oznaczało to, że Williams został obciążony rachunkiem po pierwszej kontroli szpitalnej dziecka i nie mógł go zapłacić. Więc klinika, w której wzięła Wylee, nie zobaczyłaby dziecka ponownie podczas miesięcznej kontroli i szczepień, chyba że Williams zapłaciłby 300 dolarów z góry.

25-letnia  Williams, mama pozostająca w domu na dole w Eldorado, spędziła ponad dwa miesiące, próbując dodać swoją córeczkę Wylee do swojego planu Medicaid. 25-letnia Afton Williams, mama pozostająca w domu na dole Eldorado, spędziła ponad dwa miesiące, próbując załatwić swoją córeczkę Wylee do swojego ubezpieczenia Medicaid. | Dostarczone zdjęcie

„Dosłownie płakałem w poczekalni” – powiedział Williams.

Powiedziała, że ​​czuje się jak „straszny rodzic”, ponieważ nie może sobie pozwolić na wizytę lekarską u swojego dziecka. W końcu powiedziała, że ​​zabrała córkę do działu zdrowia na szczepienia i wypłaciła z kieszeni.I wciąż otrzymywała rachunki, których nie mogła zapłacić – w tym rachunek szpitalny za prawie 8 000 USD.

„Moja karta medyczna opłacała moje rachunki medyczne, gdy byłem w szpitalu, ale nawet nie wiedziałem, że rozliczają twoje dziecko osobno” – powiedział Williams.

American Academy of Pediatrics zaleca badania kontrolne dla dzieci od trzech do pięciu dni po urodzeniu, a następnie co miesiąc i dwa miesiące. Tak więc Carrie Chapman z Legal Council for Health Justice mówi, że 45-dniowy federalny limit decydujący o kwalifikowalności Medicaid nie ma sensu.

„Noworodki tracą te ważne wczesne wizyty, ponieważ Medicaid noworodków nie jest aktywny” – powiedział Chapman.

Krzysztof F

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *