Już 28 milionów nie ma ubezpieczenia w USA. Rośnie ilość cały czas

Już 28 milionów nie ma ubezpieczenia w USA. Rośnie ilość cały czas

 

Liczba nieubezpieczonych Amerykanów po raz pierwszy od wyborów Obamy rośnie.

Raport Biura Spisu Ludności stwierdza, że ​​w 2018 roku nastąpił wzrost o 1,9 miliona nieubezpieczonych osób, co stanowi wzrost o 0,5 punktu procentowego

Szacuje się, że 27,5 miliona osób (8,5% populacji) nie było ubezpieczonych zdrowotnie w 2018 roku.

Odsetek Amerykanów bez ubezpieczenia zdrowotnego wzrósł w 2018 r. – pierwszy wzrost od prawie dekady po tym, jak zakres ubezpieczenia znacznie wzrósł zgodnie z prawem opieki zdrowotnej Baracka Obamy.

Biuro Spisu Powszechnego oświadczyło również we wtorek w rocznym raporcie, że dochody gospodarstw domowych wzrosły w ubiegłym roku w najwolniejszym tempie od czterech lat i ostatecznie osiągnęły swój poprzedni szczyt w 1999 r.

Dane sugerują, że ekspansja gospodarcza, najdłużej trwająca od ponad 10 lat, wciąż stara się zapewnić szerokie korzyści ludności USA. Pomimo silnego wzrostu liczby Amerykanów pracujących w pełnym wymiarze godzin, przez cały rok, liczba osób posiadających prywatne ubezpieczenie zdrowotne była stała.

Jednym z jasnych punktów w raporcie było to, że stopa ubóstwa spadła czwarty rok z rzędu do 11,8%, co stanowi najniższy poziom od 2001 r. Odsetek gospodarstw domowych kierowanych przez biedne kobiety spadł do rekordowo niskiego poziomu.

„Podczas gdy jakakolwiek redukcja ubóstwa lub wzrost dochodów jest krokiem we właściwym kierunku, większość rodzin ledwo nadrobiła straty utracone w ciągu ostatniej dekady”, powiedziała Elise Gould, starszy ekonomista w liberalnym Instytucie Polityki Gospodarczej.

Szacuje się, że 27,5 miliona osób, czyli 8,5% populacji jest bez ubezpieczenia zdrowotnego w 2018 roku. To wzrost o 1,9 miliona osób nieubezpieczonych, czyli o 0,5 punktu procentowego.

Krzysztof W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *