Każdego roku dziesiątki tysięcy dzieci giną w USA

Każdego roku dziesiątki tysięcy dzieci giną w USA

 

Każdego roku dziesiątki tysięcy dzieci giną. Oto jedna rzecz, która łączy ich ze sobą.

W czerwcu tego roku 16-letnia Hailey Burns wyszła z domu w Charlotte, zostawiając za sobą zrozpaczoną rodzinę, która szukała jej przez ostatnie 12 miesięcy.

Hailey, która została znaleziona w tym tygodniu w Goergii w domu 31-letniego Michaela Wysolovskiego, mężczyzny, którego rzekomo poznała w Internecie, była wśród 465,676 przypadków zaginionych dzieci zgłoszonych do FBI w 2016 roku. Liczba ta spadła w ciągu ostatnich 10 lat. W 2006 r. było 662 228 zgłoszonych przypadków.

Zdecydowana większość (90%) zaginionych dzieci to uciekinierzy, mówi Nancy McBride, dyrektor wykonawczy Floryda Outreach w Narodowym Centrum Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci (NCZWD).

Jak twierdzą eksperci, jednym z niepokojących aspektów w sprawach o zaginięciu jest liczba dzieci, które zostały zwabione w pułapkę dzięki Internetowi .

„(Technologia) ma dużo zalet i pewne potencjalne zagrożenia”, powiedziała McBride.

David Finkelhor, dyrektor Centrum Badań nad Zbrodniami przeciw Dzieciom na Uniwersytecie w New Hampshire, powiedział, że rodzice powinni pracować nad silnym związkiem z dziećmi.

Kiedy relacje dziecka z rodzicami nie są silne, ich komunikacja ulega psuje się i sprawia, że ​​dziecko jest narażone na niebezpieczeństwa online, powiedziała McBride.

Powiedziała, że ​​dobre relacje są ważne dla komunikacji, co z kolei jest ważne dla rozwoju zaufania. „Jeśli coś się dzieje, ważne jest, aby rodzice mogli mówić swoim dzieciom:” Jeśli ktoś podejdzie do ciebie i sprawi, że czujesz się nieswojo, możesz przyjść do mnie. „Następnie mogą pracować nad tym, jak zapobiec takiej sytuacji”.

Zabronienie dziecku korzystania z mediów społecznościowych nie jest odpowiedzią. „Dzieci znajdą spośob, żeby korzystać z Internetu, tak czy siak”, twierdzi McBride.

Technologia i media społecznościowe mają też swoje elementy ochronne – powiedział Finkelhor.

Uprowadzenia są rzadkie, powiedział, ale jeśli takie przypadki pojawią się, technologia może być pomocna. Na przykład, telefon komórkowy może być użyty do pomocy w znalezieniu dzieci, zauważył. A McBride powiedziała, że NCZWD współpracuje z organami ścigania, aby wykorzystać narzędzia społecznego przekazu medialnego, takie jak Twitter, aby zwrócic uwagę większej liczby ludzi na zaginioną osobę.

Jednak oba zgadzają się, że najlepszym zabezpieczeniem są silne więzi domowe.

Katarzyna Cz

photo/childinjuryfirm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *