Kierowca Ubera oskarżony o zgwałcenie nieprzytomnej pasażerki

Kierowca Ubera oskarżony o zgwałcenie nieprzytomnej pasażerki

 

We wtorek 46-latek został oskarżony o gwałt kobiety w motelu w północnym Hollywood, podczas gdy 24-latka była nieprzytomna.

Alaricowi Spence, grozi od 15 lat do dożywocia w więzieniu państwowym, jeśli zostanie skazany za porwanie, gwałt, gwałt osoby nieprzytomnej i gwałt z udziałem narkotyków, według biura prokuratora okręgowego w Los Angeles.

Spence odebrał kobietę w centrum Los Angeles w zeszły piątek i pojechał do motelu, gdzie rzekomo zgwałcił ją według zastępcy prokuratora Reinholda Muellera. Kobieta była upojona i nieprzytomna w czasie rzekomego ataku, powiedział prokurator.

Kamery przy motelu pokazują, że podejrzany przenosi nieprzytomną ofiarę z samochodu do pokoju motelowego, powiedział William Hayes, oficer policji LAPD.

Według Hayesa kobieta obudziła się sama, nie wiedząc, gdzie jest i jak tam dotarła, i wezwała policję.

Spence, który został aresztowany w piątek, ma możliwość wyjścia za kaucją w wysokości 1.1 miliona dolarów.

Ma pięć poprzednich wyroków skazujących związanych z posiadaniem i sprzedażą narkotyków w okręgach Los Angeles i Ventura oraz na północ, w Sacramento.

Poprzednia współlokatorka Spence’a powiedziała NBC4, że zdawała sobie sprawę z jego przeszłości, ale nie widziała go jako zagrożenia i określiła go jako „łagodną duszę”.

„Nie miałam nic przeciwko temu, żeby moja córka przebywała w jego towarzystwie”, powiedziała. – Nigdy nie był niegrzeczny.”

Według policji ma on wcześniejsze wyroki związane z narkotykami i przez ostatnie pół roku był kierowcą Ubera. LAPD uważa, że ​​mogą istnieć inne ofiary.

Rzecznik Uber opublikował następujące oświadczenie: „Nikt nie powinien był doświadczać gwałtownego aktu, który został zgłoszony policji. Pracujemy z Departamentem Policji w Los Angeles, aby w pełni wesprzeć śledztwo, a kierowca został usunięty z aplikacji Uber „.

 

Katarzyna CZ

photo/nbcchicago

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *