Marcin Muszynski. Adwokat Imigracyjny. Brooklyn

Marcin Muszynski, Esq. Adwokat Imigracyjny. Brooklyn

 

Mec. Marcin Muszyński jest adwokatem praktykującym tylko prawo imigracyjne. Kancelaria Mec. Muszyńskiego prowadzi sprawy o zielone karty, obywatelstwo, wizy pracownicze oraz obronę przed deportacją.  Mec. Muszyński prowadzi również sprawy osób przebywających w więzieniach imigracyjnych.

Oprócz wykształcenia prawniczego, Mec. Muszyński posiada również wykształcenie finansowo-inwestycyjne.  Co odróżnia Mec. Muszyńskiego od innych adwokatów imigracyjnych to fakt, że sam przeszedł przez proces ubiegania się o zieloną kartę, dzięki czemu doskonale rozumie potrzeby klienta. 

Mec. Muszyński jest autorem wielu publikacji prasowych w dziedzinie prawa imigracyjnego. Oprócz artykułów w prasie polonijnej, Mec. Muszyński często gości na antenie polonijnego radia w Chicago oraz udziela wywiadów dla Polskiej Agencji Prasowej oraz innych mediów. Mec. Muszyński jest członkiem najważniejszych organizacji prawników imigracyjnych, dzięki czemu stale szkoli swoją wiedzę z zakresu prawa imigracyjnego.

Oprócz prywatnej praktyki, Mec. Muszyński jest współzałożycielem organizacji charytatywnej – Polish American Community Services. Organizacja ta jest bardziej znana wśród Polonii, jako PAX. Zdając sobie sprawę, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na adwokata imigracyjnego, w szczególnych przypadkach, Mec. Muszyński pomaga osobom bezpłatnie.

Mec. Muszynski zdał 3 dniowy egzamin na adwokata w stanie Kalifornia, gdzie egzamin na adwokata należy do najtrudniejszych w całych USA. Oprócz licencji adwokata, Mec. Muszyński otrzymał akredytację z Imigracyjnej Rady Apelacyjnej (BIA).

Mec. Muszyński jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Poza prawem imigracyjnym, w wolnych chwilach Mec. Muszyński jeździ na nartach a latem gra w tenisa i pływa na windsurfingu.

Powyższe informacje nie są poradą prawną. Informacje na temat Mec. Muszyńskiego mają charakter informacyjny i nie są gwarancją lub obietnicą wygrania jakiejkolwiek sprawy imigracyjnej. W celu uzyskania porady prawnej, należy skontaktować się z Mec. Marcinem Muszyńskim.

Zielone Karty przez Pracodawacę

Sponsorowanie przez pracodawcę to druga po sponsorowaniu rodzinnym możliwość otrzymania zielonej karty. W większości przypadków pierwszym etapem jest złożenie wniosku do Departamentu Pracy, aby wykazać, że zatrudnienie przyszłego imigranta nie wpłynie negatywnie na lokalny rynek pracy w USA.

Zatwierdzony wniosek z Departamentu Pracy (PERM) jest ważny tylko przez 6 miesięcy. W tym czasie należy rozpocząć drugi etap sponsorowania pracowniczego (I-140). Na tym etapie, Urząd Imigracyjny weryfikuje doświadczenie aplikanta oraz sprawdza, czy pracodawcę stać na zatrudnienie imigranta. 

UWAGA: Złożenie wniosku do Departamentu Pracy oraz I-140 nie wpływa na status aplikanta oraz nie jest podstawą do ubiegania się o pozwolenie na pracę.

Trzeci etap sponsorowania pracowniczego to złożenie wniosku o zieloną kartę (I-485). Na tym etapie, imigrant otrzymuje pozwolenie na pracę. Razem z podaniem o zieloną kartę, należy załączyć między innymi badania lekarskie oraz karę $1,000.00, jeżeli obejmuje nas paragraf 245(i).

 Dodatkowe informacje:

Biuletyn wizowy

O kolejności wydawania zielonych kart decyduje amerykański Departament Stanu, który co miesiąc publikuje biuletyn wizowy. W biuletynie wizowym, podane są daty, według których wydawane są obecnie zielone karty. Te daty to tak zwane „Priority Dates”, czyli daty rozpoczęcia naszego sponsorowania. To właśnie na podstawie tego biuletynu, Urząd Imigracyjny wydaje zielone karty. Okres oczekiwania na zieloną kartę zależy między innymi od wykształcenia przyszłego pracownika. W tej chwili nie ma kolejek, jeżeli pracownik posiada wykształcenie wyższe (magister).

Priority date

Nasze miejsce w kolejce w sponsorowaniu pracowniczym to tak zwane „Priority Date”. Ta data to nic innego jak tylko dzień, w którym pracodawca złożył odpowiedni wniosek do Departamentu Pracy. 

Powyższe informacje nie są poradą prawną. W celu uzyskania porady prawnej, należy skontaktować się z Mec. Marcinem Muszyńskim. 

 

Marcin Muszynski, Esq.

Adwokat Imigracyjny

112B Nassau Avenue
Brooklyn, NY 11222
Telefon: (718) 389-7580
http://www.adwokatmuszynski.com
logo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *