Mocny Trump, rozpoczynamy masowe deportacje nielegalnych

Mocny Trump, rozpoczynamy masowe deportacje nielegalnych

 

Donald Trump mówi, że masowe deportacje rozpoczną się „dość szybko”

Prezydent Donald Trump powiedział w piątek, że masowe deportacje zaczną się „dość szybko”, ponieważ amerykańscy zwolennicy deportacji imigrantów powiedzieli że ich społeczności będą „gotowe”, gdy przyjdą urzędnicy imigracyjni.

Trump, który postawił twardą postawę imigracyjną jako kluczową kwestię swojej prezydencji i swoją ofertę reelekcyjną w 2020 r., odłożył operację w zeszłym miesiącu po tym, jak planowana data wyciekła do prasy, ale w poniedziałek powiedział, że łapanki będą miały miejsce od 4 lipca ..

„Deportacje zaczną dość szybko, ale nie nazywam ich rajdami, usuwamy ludzi, wszystkich tych ludzi, którzy nielegalnie pojawili się na przestrzeni lat”, powiedział dziennikarzom w Białym Domu w piątek.

Amerykański Urząd ds. Imigracji i Ceł (Ice) w zeszłym miesiącu powiedział, że naloty będą skierowane do nielegalnych imigrantów, którzy niedawno przybyli do Stanów Zjednoczonych, aby zniechęcić do napływu rodzin z Ameryki Środkowej na południowo-zachodnią granicę.

 

Oczekuje się, że operacje masowe będą wiązać się z „aresztowaniami pobocznymi”, w których nielegalni migranci, mieszkający w USA  będą bezpośrednio kierowani przez funkcjonariuszy,  na naloty do swoich krajów pochodzenia

Grupy praw imigrantów twierdzą, że to ogólne zagrożenie dla nielegalnych imigrantów jest szkodliwe dla społeczności i gospodarki amerykańskiej, ponieważ zmusza dorosłych do opuszczenia pracy i dzieci, aby ominąć szkołę ze strachu, że mogą zostać odebrani i rozdzieleni.

„Musimy być gotowi, nie tylko wtedy, gdy Trump ogłosi to, ponieważ każdego dnia są aresztowania i rosną,” powiedziała Elsa Lopez, organizatorka imigracji i praw pracowniczych w Nowym Meksyku Somos Un Pueblo Unido.

Coraz więcej migrantów pochodzi z krajów spoza Ameryki Środkowej, w tym z Indii, Kuby i Afryki. Sektor graniczny Del Rio w Teksasie poinformował w piątek o aresztowaniu ponad 1000 Haitańczyków od 10 czerwca.

Oto przemówienie Trumpa 4 lipca, lewica w USA na kolanach.

 

Monika K.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *