Nowe prawo Kalifornii zaostrza zasady użycia siły przez policję

Nowe prawo Kalifornii zaostrza zasady użycia siły przez policję

 

Kalifornia przyjęła jedno z najostrzejszych w kraju przepisów regulujących użycie siły przez policję, mając nadzieję, że powstrzyma to strzelanie przez funkcjonariuszy organów ścigania do ludzi.

Govin Gavin Newsom w poniedziałek podpisał projekt ustawy nr 392, który zmienia standard uzasadnionego użycia śmiercionośnej siły przez policjantów z przypadków, gdy jest to „rozsądne”, na „konieczne”.

Prawo redefiniuje, kiedy policja może zastosować śmiertelną siłę „w oparciu o całość okoliczności” i zachęca do stosowania technik deeskalacji i metod interwencji kryzysowej.

„Robimy dziś coś, co wykracza poza granice możliwości i wysyłamy wiadomość do ludzi w całym kraju, że mogą zrobić więcej i mogą zrobić to lepiej, aby sprostać tej chwili” – powiedział Newsom, stojąc obok członków rodziny zabitych przez Policja.

Modyfikacje poprzedniego prawa, popierane przez grupy aktywistów, takie jak Black Lives Matter, zostały spowodowane przez strzelaniny z udziałem oficerów, takie jak zabójstwo Stephona Clarka, nieuzbrojonego czarnego mężczyzny zastrzelonego przed domem dziadków w stolicy stanu Sacramento, kiedy policja pomyliła jego telefon komórkowy z bronią palną.

Newsom powiedział, że nowe prawo zmniejszy liczbę ofiar śmiertelnych i zacznie leczyć społeczności.

Środek demokratycznej zgromadzenia Shirley Weber z San Diego, który początkowo spotkał się z silnym oporem ze strony organów ścigania, przeszedł przez ustawodawstwo stanowe ze wsparciem dwustronnym po tym, jak został zmieniony w celu rozwiązania problemów policji.

Weber powiedział, że prawo „zmienia kulturę policji w Kalifornii”. Jest to związane z oczekującym projektem Senatu wymagającym przeszkolenia oficerów w deeskalacji konfrontacji i znalezienia alternatyw dla użycia śmiercionośnej siły.

Podpis Newsoma o nowym prawie kalifornijskim pojawia się w tym samym dniu, w którym policja w Nowym Jorku ogłosiła zwolnienie Daniela Pantaleo, oficera, który umieścił podejrzanego o drobne przestępstwa Erica Garnera w dławicy, która przyczyniła się do jego śmierci w lipcu 2014 roku. „Nie mogę oddychać”, gdy z trudem łapał powietrze, stał się głośnym krzykiem w ruchu przeciwko brutalności policji.

andrzej w

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *