Nowe przepisy w USA które weszły w życie

Nowe przepisy w USA które weszły w życie

 

Wiele nowych przepisów w całym kraju weszło w życie wśród  obowiązujących przepisów stanowych i lokalnych:

Stan Waszyngton zakazał osobom poniżej 21 roku życia kupowania półautomatycznych karabinów szturmowych.

Prawo zostało uchwalone przez wyborców jako środek do głosowania w listopadzie i dodaje karabiny do minimalnego wymogu wieku 21 lat już obowiązującego dla broni ręcznej. Zwolennicy praw do broni próbują powstrzymać prawo. Środki do głosowania wymagają również trudniejszej kontroli w tle, aby kupić karabin szturmowy i bezpieczne przechowywanie broni, ale te części nie wejdą w życie do lipca.

Ustawa kalifornijska – kobiety musza być w zarządach spółek.

Ustawa kalifornijska, która weszła w życie 1 stycznia, wymaga, aby spółki giełdowe włączały kobiety do swoich zarządów. Korporacje będą musiały mieć co najmniej jedną kobietę na pokładzie do końca 2019 r. i do trzech do końca 2021 r., W zależności od liczby miejsc na planszy.

Szkolenia pracodawców w sakresie molestowania kobiet.

Inne przepisy  wymagają od pracodawców oferowania szkoleń w zakresie molestowania seksualnego i zakazywania tajnych rozliczeń w przypadkach napaści na tle seksualnym i molestowania.

Płeć X to ani nie mężczyzna ani nie kobieta.

W Nowym Jorku ludzie, którzy nie identyfikują się jako mężczyźni lub kobiety, mogą teraz zmienić płeć na „X” w akcie urodzenia. Kalifornia oferuje tę samą opcję na licencje kierowcy i państwowe karty identyfikacyjne, dzięki czemu mieszkańcy mogą wybrać trzecią, niebinarną opcję płci.

Minimalny więc małżeństwa nie 13 lat ale już 16 lat

Ustawa z New Hampshire weszła w życie, podnosząc minimalny wiek małżeństwa do 16 lat, z 13 lat dla dziewcząt i 14 lat dla chłopców.

Cassie Levesque, lat 19,  zaczęła naciskać na zmianę w ramach projektu Girl Scout, ale początkowo nie powiodło się, ponieważ jeden z ustawodawców powiedział, że nie widzi potrzeby zmiany prawa na podstawie prośby robiącego projekt Scout. W zeszłym roku ustawa pojawiła się ponownie i przeszła, a Levesque ubiegał się o władzę ustawodawczą i wygrał. Teraz mówi, że będzie pracować nad podniesieniem wieku małżeństwa do 18 lat.

Wracają prawa wyborcze dla przestępców.

Przywrócono prawa wyborcze byłych przestępców na Florydzie. Nowelizacja, która zezwala przestępcom, z wyjątkiem morderców i przestępców seksualnych, na głosowanie po zakończeniu zwolnienia warunkowego lub warunkowego, jest zawieszona, ponieważ przyszły republikański gubernator Ron DeSantis twierdzi, że władza ustawodawcza musi zatwierdzić określone przepisy, zanim zmiany wejdą w życie. Niektóre lokalne rady wyborcze i tak zamierzają rozpocząć rejestrację wyborców od byłych przestępców.

Zakaz stosowania opakowań styropianowych

Nowy Jork zakazał stosowania styropianu, zakazując używania piankowych pojemników na wynos, filiżanek do kawy i orzeszków do pakowania. Miasto nazywa substancję szkodliwą dla środowiska i niemożliwą do recyklingu.

Równouprawnienie zarobków dla kobiet i mężczyzn

Connecticut i Hawaje zakazały pracodawcom proszenia kandydatów o ich historię wynagrodzeń. Zasada ma na celu zwalczanie różnicy w wynagrodzeniach mężczyzn i kobiet, ponieważ adwokaci twierdzą, że zadawanie pytań i oparcie nowej pensji zatrudnionych na tym, co zrobili w przeszłości, może prowadzić do niedopłaty, która podąża za kobietami poprzez ich kariery.

Zakaz sprzedaży zwierząt od prywatnych hodowców.

Ustawa kalifornijska zakazała sklepom zoologicznym sprzedaży psów, kotów i królików uzyskanych od prywatnych hodowców. Można sprzedawać tylko zwierzęta pochodzące ze schronisk lub grup ratowniczych nienastawionych na zysk, co ma na celu zwalczanie tzw. Młynów szczeniąt, w których hoduje się zwierzęta w złych warunkach. Również w Kalifornii zwierzęta będą traktowane bardziej jak członkowie rodziny w sprawach rozwodowych, a sędziowie będą mogli decydować o opiece w oparciu o to, co jest najlepsze dla zwierzęcia, zamiast traktować je jak każdą inną własność.

Toalety publiczne męskie beda miały przewijaki dla niemowląt.

W stanie Nowy Jork publiczne łazienki dla kobiet i mężczyzn będą musiały zawierać przewijaki do pieluszek w nowych lub odnowionych budynkach. Środek dotyczy skarg, że w pokojach męskich często brakowało miejsca dla tatusiów na zmianę dzieci, z udogodnieniami przewidzianymi tylko dla kobiet.

Wyrok skazujący w Sądzie tylko jednomyślny werdyk.

W Luizjanie wymagany będzie jednomyślny werdykt ławy przysięgłych w celu skazania kogoś z poważnego przestępstwa popełnionego od początku 2019 r.  Prawo z czasów ery Jima Crowna mówiło, że w przypadku większości przestępstw oskarżony został uznany za winnego, jeżeli 10 z 12 jurorów głosowało za skazaniem.

Stan daje 5000 dolarów na przeniesienie .

Vermont przyjmuje teraz aplikacje dla osób, które chcą zarabiać do 10 000 USD, aby przejść do stanu. Gubernator Phil Scott podpisał ustawę zeszłej wiosny, starając się wzmocnić małą i starzejącą się populację stanu. Aby zakwalifikować się do pieniędzy, do 5000 $ rocznie przez dwa lata, kandydaci muszą być pełnoetatowymi pracownikami firmy z siedzibą poza Vermont, którzy pracują zdalnie, mieszkając w tym stanie. Pieniądze nie stanowią dotacji bez zobowiązań, ale muszą pokryć wydatki takie jak przeniesienie, sprzęt komputerowy i dostęp szerokopasmowy.

Krzysztof W

 

One thought on “Nowe przepisy w USA które weszły w życie

  • 12 lipca 2019 at 01:59
    Permalink

    Strzasznie duzo bledow literowych

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *