PIS odrzuca nowoczesną Broń nuklearna dla ochrony Polski.

PIS odrzuca nowoczesną Broń nuklearna dla ochrony Polski.

 

W rozmowie z dziennikarzem niemieckiego tygodnika, dotyczącej Traktatu INF, szef polskiej dyplomacji zauważył, że Europa bazuje obecnie na odstraszaniu nuklearnym gwarantowanym przez Sojusz Północnoatlantycki. Wskazał przy tym, że w interesie Europy, jest dalsza obecność amerykańskich sił, w tym sił jądrowych, na naszym kontynencie.

Zapytany o możliwość rozmieszczenia broni nuklearnej na terenie Polski minister Czaputowicz wyraźnie podkreślił, że „zupełnie sobie tego nie życzymy”. Szef polskiej dyplomacji nie wykluczył, że w przyszłości, podobnie jak obecnie, broń jądrowa będzie zapewniać pokój w naszej części świata. Ewentualne decyzje w kwestii miejsca stacjonowania tego typu broni pozostawił jednak do wyłącznej decyzji NATO.

Aktualnie broń jądrowa znajduje się na terenie kilku państw europejskich.

NATO obecnie analizuje wpływ rozmieszczenia rosyjskich pocisków rakietowych zakazanych traktatem INF na swoje bezpieczeństwo, by zapewnić wiarygodność i efektywność polityki odstraszania i obrony. Polska w pełni popiera tę politykę obejmującą komponent nuklearny i będzie konsekwentnie realizować swoje zobowiązania sojusznicze.

WNIOSEK:

PIS gra w polityce jak Platforma Obywatelska , czyli woli Niemcy niż silną pozycję Polski budować z USA a rozmieszczenie broni atomowej zagwarantowałoby bezpieczeństwo Polsce juz na lata.

Niestety choć PIS przed wyborami atakował Platforme Obywatelską że jest pro -niemiecka a PIS proamerykański teraz dokładnie widać że PIS czyli Kaczyński i Morawiecki to wcale nie Konserwatyści jak Donald Trump a władzę chciał o Kaczyński po to aby wybudować swoje dwa wieżowce jak mówił na tasmach.

Do Polonii w USA nie dociera że PIS to nie Konserwatyści ale grupa dla dojenia kasy dla siebie. Muszą szukać Polacy inny Polityków albo wychować nowych polityków aby Polska była silna i niezalezna i bezpieczna.  

 

Oto informacja jaką podaje Ambasada RP w Berlinie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *