Polak w USA oskarżony o morderstwo prostytutek

Polak w USA oskarżony o morderstwo prostytutek

 

Polski imigrant, który zabił się w więzieniu, jest głównym podejrzanym w morderstwach dwóch prostytutek w połowie lat 90-tych.

Władze w Nowym Jorku mówią, że wykorzystały technologię DNA, aby powiązać zabójstwa dwóch prostytutek ze Stanisławem Maciągiem.

Biuro Prokuratora Okręgu Schenectady ogłosiło, że dowody stawiają Polaka jako głównego podejrzanego w zabójstwie 17-letniej Suzanne Nauman i 37-letniej Phyllis Harvey.

Nagie ciało Nauman zostało znalezione w polu wzdłuż pola golfowego w Schenectady w maju 1995 r. Dziewczyna miała historię nadużywania kokainy i została prostytutką, aby mieć za co kupować narkotyki.

Oświadczenie z biura prokuratora: „Jej ubrania zostały usunięte w większości, miała slady ugryzień na odsłoniętych piersiach, liście były wepchane do jej ust i gardła, a sznurówka buta sportowego była związana mocno wokół jej gardła jak bandaż.’

– Zginęła z powodu uduszenia.

Harvey, która była uzależniona od heroiny, została zgłoszona jako zaginiona miesiąc wcześniej, a jej ciało później znaleziono na werandzie domu Schenectady. Maciąg, który miał 37 lat, kiedy zmarł, zabił się w więzieniu w Auburn w 1997 roku po tym, jak został skazany za niepowiązane molestowanie seksualne.W dniu 7 kwietnia powiesił się przy użyciu prześcieradła w zakładzie karnym w Auburn, zgodnie z oświadczeniem biura prokuratora.

Policja wszczęła sprawę Nauman w ubiegłym roku i uzyskała nakaz ekshumacji ciała Maciąga po uzyskaniu próbek krwi od krewnych. Śledczy uzyskali próbki DNA, które ostatecznie pasowały do ​​DNA znalezionego pod paznokciami Nauman.Chcieli potwierdzić najnowsze informacje, aby uniewinnić człowieka, który kiedyś został skazany za morderstwo Nauman, jej ówczesnego chłopaka Keitha Gauvreau.

„Keith Gauvreau popełnił zbrodnie i zapłacił za nie, ale to nie on zamordował Suzanne Nauman”.

„W kwietniu 1996 r. Gavreau został aresztowany i oskarżony przez policję za zamordowanie Suzanne Nauman i drugiej osoby, Kennetha Martina, który 17 października 1995 r. został znaleziony martwy, zginął od ciosu w tył głowy”.

17-year-old Suzanne Nauman's (pictured above) naked body was found in a field along a Schenectady golf course in May 1995. Maciag killed her

Kamil K

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *