Radosław Czerkawski więzienie i deportacja z USA do Polski

Radosław Czerkawski więzienie i deportacja z USA do Polski

 

Radosław Czerkawski, który został skazany za wykorzystywanie „Puppy Doe” – psa Pit Bull o nazwie Kiyah – został został skazany na 8-10 lat więzienia i deportację za tortury psa, który został zmuszony do eutanazji ze względu na przerażające rozmiar jej obrażeń.

Po zakończeniu kary pozbawienia wolności zostanie deportowany do Polski.

„Puppy Doe” znaleziono 31 sierpnia  niedaleko placu zabaw w Quincy w stanie Massachusetts. Wciąż żyła, ale ważyła mniej niż połowę tego, co powinna dla 1-letniego Pit Bulla, i miała liczne widoczne obrażenia, w tym coś, co wyglądało na ranę kłutą w jej prawym oku i poparzenie nosa .

Według Animal Rescue League of Boston:

„Poza tym, że jest wielokrotnie głodzona i bita, powodując złamania głowy i ciała, wydaje się, że została poddana prostemu cięciu, aby stworzyć podobny do węża podział na jej język.”

Zanim Radosław Czerkawski został zlokalizowany i oskarżony o nadużycie Kiyah, prokurator okręgowy Morrissey powiedział:
„Urazy skatalogowane podczas sekcji zwłok są groteskowe i wskazują na stały głód i nadużycia przez dłuższy czas. Jest wysoce nieprawdopodobne, aby ten poziom sadystycznego okrucieństwa mógł zostać pokazany jednemu zwierzęciu i nie byłby częścią wzorca obejmującego inne zwierzęta lub być może ludzi bezbronnych. Musimy znaleźć osobę, która to zrobiła i zobaczyć, co jeszcze robią. ”
Czerkawski kupił Kiyah od Craigslist zaledwie k

ilka miesięcy przed tym, jak znaleziono ją w pobliżu śmierci.

W 2015 roku Czerkawski został skazany za kradzież 130 000 $ od starszej kobiety, której opiekował się, skazano na trzy do pięciu lat więzienia.

Srebrną podszewką tej okrutnej zbrodni jest to, że Massachusetts zaostrzyło swoje prawa dotyczące wykorzystywania zwierząt po znalezieniu Kiyah. Ba

rdziej rygorystyczne przepisy nie dotyczą Czerkawskiego, ponieważ został aresztowany przed wejściem w życie nowego ustawodawstwa, ale mam nadzieję, że wystarczy, aby odstraszyć innych przestępców, którzy sądzą, że okrutne jest torturowanie niewinnych zwierząt. Przewodniczący Animal Rescue League (ARL) Mary Nee powiedziała:

„Dzisiaj był historyczny dzień dla dobrostanu zwierząt w Massachusetts. Skazując i skazując Radosława Czerkawskiego udowodniono, że ludzie, którzy dopuszczają się okrucieństwa wobec zwierząt, a w tym przypadku skrajnego okrucieństwa, zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Katarzyna W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *