Rząd dopłaca do Insuliny w Colorado.

Rząd dopłaca do Insuliny w Colorado.

 

Kolorado jest pierwszym stanem, w którym pokrywa się koszty insuliny

Kolorado ograniczyło podwyżki cen za insulinę, czyniąc ją pierwszym stanem, które uchwaliło prawo, które zwalcza gwałtowny wzrost kosztów leków, które podwoiły się w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Demokratyczny rząd w Stanie  podpisał ustawę na początku tego tygodnia, ograniczając cenę dla ubezpieczonych pacjentów do współpłacenia 100 $ miesięcznie, według Denver Post.

Ustawa wchodzi w życie w styczniu.

Insulina pomaga regulować poziom cukru we krwi u diabetyków i często jest niezbędna do przeżycia. Centrum Kontroli Chorób szacuje, że ponad 100 milionów Amerykanów cierpi na cukrzycę lub przedcukrzycę.

Rosnące koszty insuliny skłoniły ustawodawców, w tym Kongres, do wezwania firm farmaceutycznych do znalezienia sposobów na obniżenie kosztów dla pacjentów.

Między 2012 a 2016 rokiem ceny insuliny prawie podwoiły się, wynika z marcowego raportu amerykańskiej Izby Reprezentantów.

„Dzisiaj ogłosimy, że dni żłobienia ceny insuliny skończyły się w Kolorado” – powiedział Polis dla CBS Denver.

Nowe prawo Kolorado wymaga również od prokuratora generalnego Phila Weisera zbadania, dlaczego ceny insuliny gwałtownie wzrosły w ostatnich latach i sporządzają raport dla ustawodawcy.

Wysoka cena insuliny doprowadziła niektórych diabetyków do rezygnacji z dawek leków lub racji, narażając ich życie na ryzyko.

NPR poinformował w zeszłym roku, że nieubezpieczony mężczyzna z Minnesoty zmarł na powikłania cukrzycy, ponieważ nie mógł sobie pozwolić na miesięczny koszt insuliny w wysokości 1300 dolarów.

Express Scripts, jedna z największych firm zarządzających świadczeniami w aptekach w kraju, zobowiązała się do ograniczenia dawki insuliny do 25 dolarów miesięcznie dla pacjentów, zgodnie z NPR.

Na początku tego roku Ely Lilly oświadczyła, że ​​zaoferuje generyczną wersję insuliny Humalog za połowę ceny.

Grzegorz W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *