Strzelanie w Pittsburghu wielu zabitych w synagodze.

Strzelanie w Pittsburghu wielu zabitych

 

Strzelec  zabił wielu ludzi po otwarciu ognia w amerykańskiej synagodze w Pittsburghu podczas zajętego nabożeństwa modlitewnego.
Osiem osób zostało uznanych za zmarłych, a sześć innych, w tym czterech policjantów, zostało rannych w synagodze Tree of Life w Pensylwanii.

Atakujący, nazwany przez agencję Agencji Informacyjnej AP 46-letnim Robertem Bowers, otworzył ogień do dzisiejszej synagogi podczas modlitwy, kiedy był pełen ludzi, zanim został aresztowany.

Prezydent Trump powiedział, że „wielu ludzi” zginęło.

Podczas konferencji prasowej powiedział: „Jak wiecie, dzisiaj było przerażające strzelanie i zabijanie żydowskich Amerykanów. Ten nikczemny czyn masowego morderstwa to czyste zło, trudne do uwierzenia i szczerze mówiąc coś niewyobrażalnego.

„Nasz naród i świat są zszokowani i oszołomieni smutkiem.

„To był akt antysemicki.

„Nie sądzisz, że jest to możliwe w dzisiejszych czasach.

„Nasze umysły nie są w stanie pojąć okrutnej nienawiści i przekręconej złośliwości, które mogą spowodować, że osoba wyładuje tak straszną złośliwość podczas ceremonii nadawania imion dzieciom.”

„Modlimy się za rodziny ofiar.

„Opłakujemy dziś nie do pomyślenia utratę życia”, powiedział. Bandyta, opisany jako brodaty i ciężko zbudowany biały mężczyzna, krzyczał „wszyscy Żydzi muszą umrzeć”, gdy otwierał ogień.

Dyrektor bezpieczeństwa publicznego w Pittsburghu Wendel Hissrich powiedział na konferencji prasowej: „To bardzo przerażająca scena zbrodni, jedna z najgorszych, jakie widziałem”.

Służby ratunkowe otoczyły synagogę po raportach z czynnej strzelanki i wezwano członków społeczeństwa do uniknięcia tego obszaru.

Dowódca policji z Pittsburgha, Jason Lando, powiedział: „Nie wychodź teraz z domu, to nie jest bezpieczne.” Wcześniej prezydent Trump ponownie zainicjował debatę na temat amerykańskiego prawa dotyczącego broni, kiedy powiedział reporterom, że strzelanina „niewiele zrobiła” z luźnymi przepisami dotyczącymi posiadania broni w tym kraju.

Powiedział: „Gdyby mieli jakąś ochronę wewnątrz świątyni, być może była to sytuacja znacznie odmienna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *