Strzelanina w Teksasie. 5 zabitych , 21 rannych.

Strzelanina w Teksasie. 5 zabitych , 21 rannych.

 

Pięciu zabitych i 21 rannych jako policjant zabija bandytę po szaleństwie strzelaniny w Teksasie.

Co najmniej pięć osób nie żyje po tym, jak bandyta zastrzelił ponad 20 osób, gdy uciekł przed policją, zanim zginął przed kinem.

Szał strzelanin rozpoczął się po zatrzymaniu mężczyzny na światłach przez żołnierzy stanu Texas za brak sygnału o skręcie w lewo. Później porwał pojazd pocztowy i strzelił przypadkowo, jadąc między Odessą a Midlandem, podała policja. Oba miasta znajdują się w sercu kraju naftowego Teksasu, ponad 300 mil na zachód od Dallas.

Policja początkowo zgłosiła możliwość wielu strzelców, ale szef policji w Odessie Michael Gerke powiedział później, że był tylko jeden podejrzany mężczyzna po trzydziestce. Podejrzany zastrzelił „niewinnych cywilów w całej Odessie”, zgodnie z oświadczeniem policji w Odessie, która nie podała nazwiska mężczyzny ani nie podała motywu.

Podejrzany został ostatecznie zabity przez policję przed kinem .

Zanim pojazd zatrzymał się całkowicie, kierowca „wycelował karabin w tylną szybę swojego samochodu i oddał kilka strzałów” w kierunku zatrzymującego go radiowozu, powiedziała rzeczniczka Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu Katherine Cesinger. Strzały trafiły jednego z dwóch żołnierzy w radiowozie, po czym bandyta uciekł i kontynuował strzelanie. Dwóch innych funkcjonariuszy policji zostało zastrzelonych przed zabiciem podejrzanego.

Gerke powiedział, że co najmniej 21 osób zostało rannych. Powiedział, że zmarło co najmniej pięć osób.

 

Krzysztof W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *