Teofil Głębocki, Radca Prawny, Adwokat NJ

Teofil Głębocki, Radca Prawny, Adwokat NJ

Szanowni Państwo, Panie i Panowie.

Polska Kancelaria Prawnicza jest pierwszą tego typu polską firmą w USA, która posiada zezwolenie Sądu Najwyższego Stanu New Jersey na prowadzenie praktyki prawniczej w zakresie prawa zagranicznego /polskiego i Unii Europejskiej/. Kancelaria jest zarejestrowana jako Liability Limit Company /LLC/. Mec. Teofil Głębocki jest pierwszym polskim prawnikiem w USA, który od 1994 r. prowadzi legalną praktykę prawniczą z zakresie prawa polskiego, jest członkiem New Jersey BAR Associates, Okręgowej Izby Radców Prawnych w  Rzeszowie – Radca Prawny, Okręgowej Izby Adwokackiej – Adwokat i Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawnych Europy w Belgii. W Polsce posiada również swoje biuro. Dokumenty wykonane w jego kancelarii mają taką samą moc dowodową jak sporządzone i wykonane w Polsce. W zależności od zawiłości sprawy i życzeń osobiście reprezentuje klientów przed polskimi sądami, instytucjami, władzami. Współpracuje z najlepszymi prawnikami ze wszystkich województ w Polsce, którym zleca na podstawie substytucji reprezentowanie spraw swoich klientów z USA. Polska Kancelaria Prawnicza nie jest pośrednikiem, bowiem wszelkie wykonane dokumenty sa przesyłane bezpośrednio do organów . Klient ma możliwość osobistego wglądu do sporządzanych dokumentów, a w razie potrzeby ich korygowania. Wspólnie z klientem ustalana jest strategia postępowania. Klient na bieżąco jest informowany o toczącej się jego sprawie. W sprawach, gdzie nie jest wymagany udział prawnika, Kancelaria wykonuje  dokumenty poprawnie zredagowane w tzw.“języku prawniczym”, oświadczenie  i/lub podpis mogą być notarialnie uwierzytelnione. Mec. Teofil Głębocki jest uprawniony do całościowej obsługi prawnej inwestycji zagranicznych w Polsce. Przygotowuje i sporządza skargi do Międzynarodowego Trybunału Praw Człowieka w Strasbourgu oraz  innych instytucji Unii Europejskiej, reprezentuje klientów przed tymi organami.. Za pomocą internetu udziela porad prawnych. Mec. Teofil Głębocki jest autorem wielu artykułów w prasie polonijnej z zakresu prawa polskiego, nowości prawniczych oraz przeprowadzonych ciekawszych spraw.

DAROWIZNY, DZIEDZICZENIA, SPADKI,    TESTAMENTY, PODZIAŁ MIENIA  MAŁŻEŃSKIEGO,

– SPRAWY MIESZKANIOWE, – ODSZKODOWANIA ZA “MIENIE ZABUZAŃSKIE”,

– ODZYSKIWANIE BEZPRAWNIE ZAGARNIĘTEGO   MIENIA W POLSCE LUB ODSZKODOWANIA,

– EGZEKUCJE NALEŻNOSCI, – POWÓDZTWA /W TYM PRZECIWKO SKARBOWI

PAŃSTWA/ BEZZASADNE WYMELDOWANIA, – REPREZENTACJA W POSTĘPOWANIU

ADMINISTRACYJNYM,  ROZWODY I ALIMENTY W POLSCE, – LEGALIZACJA /UZNANIA/

WYROKÓW SĄDÓW   USA NA TERENIE POLSKI, – ODPOWIEDZI NA POZWY SĄDOWE,

– SPRAWY W URZĘDACH STANU CYWILNEGO,   WPISY DO KSIĄG U.S.C. MAŁŻEŃSTW,

URODZEŃ,   ZGONÓW, ZMIANA NAZWISK, SPROSTOWANIA, – OJCOSTWO I ZAPRZECZENIE,

– POZWY O WYDANIE DZIECKA BAZZASADNIE   ZATRZYMANEGO W POLSCE NA PODSTAWIE

KONWENCJI HASKIEJ, DOCHODZENIE ROSZCZEŃ MAJĄTKOWYCH OD   OSÓB

PRYWATNYCH, FIRM, SKARBU PAŃSTWA,   ZE SPRAW NIEWOKONANIA UMÓW,

KONTRAKTÓW, WADLIWIE SPORZĄDZONYCH   UMÓW, NIEDOTRZYMANIA TERMINÓW,  

ROZWIĄZYWANIE UMÓW, ODWOŁYWANIE   UMOCOWAŃ I PEŁNOMOCNICTW,

WNIOSKI O RENTY I EMERYTURY W POLSCE, – SĄDOWE DOCHODZENIE PRAW

EMERYTALNO-   RENTOWYCH,  UMOWY KUPNA-SPRZEDAŻY MIĘDZY INNYMI:

MIESZKANIA, DOMY, NIERUCHOMOSCI W   POLSCE, – UMOWY DLA OBROTU

ZAGRANICZNEGO, – OBSŁUGA PRAWNA INWESTYCJI ZAGRANICZ-   NYCH W POLSCE,

– REJESTRACJA I PROWADZENIE FIRM W   POLSCE, – ZAKŁADANIE SPÓŁEK – POMOC ORAZ

REPREZENTACJA

19 Rodgers Place
CLIFTON, NEW JERSEY 07013 – 1418

 OUR CLIENTS ARE INVITED DAILY FROM: 3:00 PM to 6:00 PM

PLEASE BOOK YOUR VISIT IN ADVANCE

Tel: (973) 977-2271
Fax: (973) 977-0939

E-Mail prawo@polishlaw.us

 

One thought on “Teofil Głębocki, Radca Prawny, Adwokat NJ

 • 4 maja 2020 at 10:15
  Permalink

  Droga okrężna dowiedziałem się o przechwyceniu mej posiadłości, przypadkowo w ostatniej chwili. Ze względu na mój sprzeciw przetarg w 2008 przesunięto na inna datę ale go potem i tak przeprowadzono.

  Moja walka o posiadłość była dodatkowo utrudniona z powodu braku informowaniu mnie od początku na bieżąco przez Urząd Miejski jak i mojej obok tam zamieszkałej rodziny.
  Posunięcia miasta Opoczno były decydowane bez mej wiedzy i zgody. A mój dom bez mej wiedzy był oddany przedtem pod świetlice wiejska.

  W ostatniej chwili zdobytych wtedy ogłoszeniach o przetargu, dopatrzyłem się dopiero teraz ze podana była tylko posiadłość 0.08 ha, czyli ze to chyba chodzi tylko o posiadłość gdzie stoi dom. Bo ogólnie było tego 1.65 plus oddalony o kilometr kawałek lasu. Nie wiem co Miasto zrobiło z reszta tych gruntów.
  Tej 1.65 ha posiadłości, było za mało wiec rodzice nie byli obciążani podatkami.

  Polskę opuściłem dla Austrii w 1970 nie ubiegając się o zgodę. Następnie na legalnych już, ale Austriackich papierach, wyjechałem do Stanów tego samego roku. Gdy Miasto się po jakimś czasie o tym dowiedziało to do rodziców wysłano dwu tajniaków na przesłuchanie a do kolegów i rodziny do których wysłałem list, wszyscy ci byli wzywani na Komendę MO dna przesłuchania. Przypuszczałem wiec ze ludzie byli tak mocno zastraszeni ze nawet jedna osoba nie odważyła się odpisać mi, nawet na prośby i obiecanie ze się wynagrodzę za doniesienia co się dzieje, jeśli coś, w sprawie tej po rodzicach własności. Nikt nie chciał pomóc, nikt nie chciał poinformować. Choć raczej bylem spokojny jako ze posiadłość była wyjęta z podatku. Do Polski nie jeździłem w obawie ze było mi pewne ze zostanę aresztowany i pozbawiony powrotu do swej rodziny w Stanie New Jersey.
  Tym bardziej ze nie miałem rodzeństwa ani tam rodziców którzy by się za mnie wstawili.. Liczyłem ze kiedyś jak Polska pozbędzie się komunizmu to pojadę i coś zainwestuje w ta posiadłość. Ale Miasto mnie jak widać wyprzedziło i w przetargu sprzedali to komuś mi nieznanemu.

  Cale szczęście ze zona ma pól-siostrę w oddalonej o przeszło 80 km Lodzi i oni coś tam w tej sprawie mi pomogli ale z powrócenia do przetargu Opoczno nie zrezygnowało.
  Zostałem psychicznie załamany, nie miałem nikogo by walkę pomógł mi kontynuować ani pomysłu na to jak by to odzyskać. Tym bardziej ze w Stanach miałem swoje problemy, jak zmiany prac, zmiany zamieszkania, brak angielskiego, choroby, małżeństwo, kupno domu, stracenie pracy na jakiś okres, wypadek w pracy, dwójka dzieci, ciężki wypadek w pracy itp.

  Ktoś mi teraz podsuwa rade by zaskarżyć Opoczno do Trybunału Europejskiego ale wpierw chce uporządkować swoje inne tu pilne sprawy, Jak i poszukać może więcej jakichś dokumentów, pomimo ze sporo i te główne mam.

  Ale wpierw chciałbym by mi ktoś doradził jaka jest moja czy Pana Mecenasa szansa w Strasburgu w uzyskaniu pełnego odszkodowania.

  Proszę o odpowiedz czy ta sprawa jest wystarczająco w Pana kompetencji Mecenasie, ewentualnie jaka jest moja szansa osobista ze Strasburgiem lub ewentualnie kto inny by mógł mi pomoc.
  Nie chce tu żadnych płatnych niespodzianek wiec ewentualne wynagrodzenie za pomoc dopiero po wygranej sprawie i zgodne z ustaleniami NJ Bar Association i dopiero po przelewie odszkodowania na moje nazwisko.
  Konkretnie chciałbym wszystkie ewentualne wyliczenia, kosztorys, widzieć na papierze juz teraz by mnie to przekonało do prowadzenia walki lub z niej zrezygnowania, bez żadnych naliczeń czy ukrytych kosztów..
  Bo nie chce podpisywać cokolwiek lub być wciągnięty w sprawę w której pan ze swej strony widzi mało szans lub słabo opłacalną.

  Marian Błażejewicz
  9 Jani Ct
  Clifton, NJ
  04 Maj 2020

  Własność; Kliny-4
  kolo Opoczna

  Proszę o ustosunkowanie się do mojego zadania o odszkodowanie
  Z poważaniem
  Marian Błażejewicz

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *