Trump obniża do 18 tys na rok przyjęcie uchodzców do USA

Trump obniża do 18 tys na rok przyjęcie uchodzców do USA

 

W przyszłym roku USA przyjmą zaledwie 18 000 uchodźców
I daje Stanom i miastom możliwość odmowy ich przyjęcia.

Stany Zjednoczone przyjmą mniej uchodźców w nadchodzącym roku niż kiedykolwiek: maksymalnie 18 000, w porównaniu z pułapem 110 000 zaledwie dwa lata temu. ’

Nowe zarządzenie prezydenta Donalda Trumpa pozwoli władzom państwowym i lokalnym zablokować uchodźcom możliwość osiedlania się na ich obszarach.

Administracja ogłosiła w czwartek, że obniży roczny pułap dla uchodźców do 18 000, z 30 000 w tym roku, w nadchodzącym roku podatkowym, który rozpocznie się 1 października, a samorządy lokalne, które nie mają środków na wsparcie dla uchodźców, stają się „samowystarczalne i wolne od długoterminowej zależności od pomocy publicznej ”będą w stanie je odrzucić.

Według Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców liczba uchodźców na całym świecie podwoiła się w latach 2012-2018 do ponad 20 milionów.

Administracja stwierdziła, że ​​decyzja była konieczna, aby mogła skupić się na przetwarzaniu osób ubiegających się o azyl na południowej granicy. Jednak od miesięcy krążyły pogłoski o drastycznym ograniczeniu liczby przyjmowanych uchodźców, o czym podobno opowiedział się doradca Trumpa Stephen Miller i inni surowi restrykcyjni imigranci. (Osoby ubiegające się o azyl ubiegają się o ochronę, gdy przebywają już w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy uchodźcy są przetwarzani przez organizacje międzynarodowe za granicą i mają zezwolenie na wcześniejsze przybycie do USA).

USA przyjmą do 5000 uchodźców uciekających przed prześladowaniami religijnymi, 4000 Irakijczyków, którzy pomagali rządowi USA lub mają inne powiązania amerykańskie, oraz 1500 z krajów Trójkąta Północnego – Gwatemali, Salwadoru i Hondurasu. To, według wysokiego urzędnika administracji, pozostawia miejsce dla 7500 innych uchodźców.

Departament Stanu ostrzegł w czwartku w oświadczeniu, że nie uznaje przyjęć uchodźców za „jedyną miarę amerykańskich działań imigracyjnych opartych na pomocy humanitarnej”.

W ciągu ostatnich dziesięcioleci USA przyjęły więcej uchodźców niż jakikolwiek inny naród: około 3 milionów od 1980 roku.

Administracja Trumpa ograniczyła amerykański program uchodźczy, obniżając pułap uchodźców przyjętych do USA ze 110 000 w roku podatkowym 2017 do 30 000 w roku podatkowym 2019.

 

 

Co więcej, administracja wysyła również migrantów, którzy ustawiają się w szeregu w porcie wejścia lub są aresztowani podczas próby przekroczenia południowej granicy z powrotem do Meksyku w celu oczekiwania na decyzję w sprawie ich wniosku o azyl. Zgodnie z polityką, która jest znana jako „Pozostań w Meksyku”, Stany Zjednoczone zwróciły ponad 42 000 migrantów do Meksyku od 1 września, zgodnie z amerykańskimi przepisami celnymi i ochroną granic.

Podczas gdy Trump próbował zmniejszyć liczbę osób ubiegających się o azyl i uchodźców przybywających do USA, niektórzy kandydaci na prezydenta Demokratów zaproponowali zwiększenie limitu uchodźców w ramach planów imigracyjnych. Cory Booker i Julian Castro zaproponowali powrót do pułapu uchodźców sprzed Trumpa w wysokości 110 000, ale Elizabeth Warren poszedłaby jeszcze dalej, ustalając początkowo limit na 125 000 i zwiększając go do 175 000 na koniec swojej pierwszej kadencji.

Granica USA

Znalezione obrazy dla zapytania immigration border us

 

Krzysztof W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *