Tusk został zaproszony do Białego Domu

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk rozmawiał w piątek telefonicznie z amerykańskim prezydentem elektem Donaldem Trumpem. Według unijnych źródeł Trump zaprosił Tuska do Waszyngtonu. Spotkanie miałoby się odbyć po inauguracji nowego prezydenta USA.

O rozmowie z Trumpem szef Rady Europejskiej poinformował w piątek na Twitterze. Unijne źródło poinformowało PAP, że Tusk pogratulował Donaldowi Trumpowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich, a także ponowił zaproszenie na szczyt UE-USA.

 

Tusk „podkreślił też znaczenie współpracy transatlantyckiej, w tym w sprawie Ukrainy” – poinformował unijny urzędnik. Jak dodał, Trump z kolei przekazał szefowi Rady Europejskiej zaproszenie na spotkanie w Białym Domu jeszcze przed szczytem UE-USA, a po inauguracji nowego prezydenta.

 

W ubiegłym tygodniu, po ogłoszeniu zwycięstwa kandydata Republikanów w wyborach prezydenckich w USA, Tusk otwarcie przyznał, że wynik ten wiąże się z niepewnością co do przyszłości relacji transatlantyckich, i apelował o utrzymanie bliskiej współpracy między UE a Stanami Zjednoczonymi. (PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *