Udaj się do Californii, dają darmową opiekę zdrowotną.

Udaj się do Californii, dają darmową opiekę zdrowotną.

 

Kalifornia staje się pierwszym stanem, które zapewnia opiekę zdrowotną .

Gavin Newsom podpisał ustawodawstwo, które uczyniło Kalifornię pierwszym stanem, które zapewniło opiekę zdrowotną młodym nieudokumentowanym osobom dorosłym. Środki o wartości 98 mln USD skierowano do prawie 100 000 osób.

Imigranci w wieku od 19 do 25 lat kwalifikują się do Medi-Cal, państwowego programu Medicaid. Podpisana we wtorek ustawa była wygraną Gavina Newsom.

Prezydent Donald Trump nazwał ten plan „szalonym”. Newsom wzrusza ramionami krytykę, nazywając Kalifornię „najtrwalszym” państwem w kraju.

Newsom podpisał ten środek w tym samym dniu, w którym państwo przewidywało średni wzrost składki o mniej niż 1% w 2020 r. Na indywidualnym rynku ubezpieczeń państwowych, najniższej takiej zmiany w historii programu państwowego.

Rozszerzenie zasięgu i niski średni wzrost składki są w większości finansowane poprzez przywrócenie indywidualnego mandatu, który wymaga od mieszkańców Kalifornii zakupu ubezpieczenia zdrowotnego dla siebie i osób pozostających na ich utrzymaniu.

Kalifornijczycy, którzy nie kupią ubezpieczenia, będą musieli ponieść karę podatkową.

Plan jest podobny do części ustawy o ochronie zdrowia prezydenta Baracka Obamy, którą republikanie w Kongresie wyeliminowali w ramach przeglądu kodeksu podatkowego w 2017 roku.

Nie chodzi o to, że państwo jest zdesperowane w gotówce: przewiduje się, że Kalifornia będzie miała nadwyżkę ponad 20 miliardów dolarów, największą od 20 lat.

„Odważne posunięcia Gubernatora Newsom i władzy ustawodawczej uratują Kalifornijczykom setki milionów dolarów z premii i zapewnią nową pomoc finansową Kalifornijczykom o średnich dochodach, co pomoże ludziom zasłonić się i pozostać ubezpieczonymi” – powiedział Peter Lee, dyrektor wykonawczy Covered California dyrektor.

Lee powiedział, że Kalifornia „opiera się na sukcesie Affordable Care Act” i rozszerza zasięg na setki tysięcy ludzi. Kalifornijskie Centrum Polityki Imigranckiej pochwaliło włączenie nieudokumentowanych młodych dorosłych, ale plan nazwał „słodko-gorzki”.

Wniosek – jesli jestes emigrantem  masz szanse na leczenie w Kalifornii.

Agnieszka W

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *