Uwaga, 35 stanów poparły pobieranie podatków od sprzedaży online

35 stanów i dystrykt Kolumbii poparły pomysł pobierania podatków od sprzedaży online

 

Trzydziestu pięciu rzeczników generalnych i dystrykt Kolumbii złożyli w tym tygodniu podpisy popierające prawną prośbę Południowej Dakoty o pobieranie podatków od sprzedaży od sprzedawców internetowych spoza stanu.

Południowa Dakota prosi Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych o sprawdzenie, czy od sprzedawców detalicznych można wymagać podatku obrotowego w stanach, w których nie ma fizycznej obecności. Sprawa może mieć krajowe implikacje dla e-commerce.

Wsparcie obejmuje sąsiednie Iowa, Minnesota, Nebraska, Dakota Północna i Wyoming.

Pozostałe stany to: Alabama, Arkansas, Kalifornia, Connecticut, Floryda, Hawaje, Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Mississippi, Nowy Meksyk, Nowy Jork, Karolina Północna, Ohio, Oregon, Pensylwania, Rhode Island, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Waszyngton i Wisconsin.

Dokument mówi, że wszystkie jurysdykcje opierają się na podatkach konsumpcyjnych w celu sfinansowania niezbędnych operacji rządowych. Stany pchnęły Kongres, by odniósł się do tej kwestii bez powodzenia, a jeden z szacunków wyliczył straty stanów na około 26 miliardów dolarów w 2015 roku.

Południowa Dakota szacuje, że traci około 50 milionów dolarów rocznie na handlu on-line.

„Problem z zasadą fizycznej obecności jest taki, że po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku, dwa lata przed lądowaniem na Księżycu i dziesięcioleciami przed pierwszą transakcją sprzedaży detalicznej w Internecie”.

Niektóre firmy, takie jak Amazon, zdecydowały się na pobranie państwowych podatków obrotowych pomimo precedensu. W zeszłym roku ustawodawcy z Południowej Dakoty przyjęli ustawę wymagającą pobrania podatku. Prawo zostało ogłoszone we wrześniu przez Sąd Najwyższy stanu z powodu precedensu.

Stan z zadowoleniem przyjął porażkę, aby móc postarać się, aby Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych podjął tę sprawę. Potrzeba czterech sędziów Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, aby głosować za rozpatrzeniem sprawy lub przyznać certiorari czyli żądanie przekazania akt sprawy z sądu niższego do sądu wyższej instancji.

Katarzyna Cz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *