W Massachusetts, 3 ciała w domu człowieka oskarżonego o tortury.

W Massachusetts znaleziono 3 ciała w domu człowieka oskarżonego o porwanie i tortury.

 

To, co zaczęło się jako rutynowe zatrzymanie na drodze z powodu zepsutego światła tylnego w Springfield w stanie Massachusetts, przerodziło się w kolejne makabryczne odkrycia, które wstrząsnęły miastem.

Trzy ciała zostały odkryte w domu byłego więźnia sądzonego już za porwanie i torturowanie – zmuszając tym samym władze do wykorzystania podziemnego radaru do poszukiwania większej liczby szczątków. Wstępna inspekcja nie wykazała żadnych dodatkowych ciał, powiedzieli urzędnicy.

Wszystkie trzy ciała znaleziono „w i dookoła domu” Stewarta Weldona, 40-latka, który został aresztowany w niedzielę po zatrzymaniu go przez drogówkę, kiedy mężczyzna zaczął uciekać i rozbił się wjeżdżając w radiowóz, jak donosi NBC10 w Bostonie.

Po tym jak Weldon został zatrzymany, kobieta siedząca na siedzeniu pasażera powiedziała policji, że została trzymana w niewoli, wykorzystywana seksualnie i bita młotkiem w ciągu tygodni tortur, zgodnie z raportem o aresztowaniu. Kobieta nie została zidentyfikowana.
Ofiara jest nadal hospitalizowana od piątku rano ze złamaną szczęką, ranami kłutymi na brzuchu, śladami po uderzeniu tępym przedmiotem i infekcją nogi, powiedział rzecznik Hampden County Anthony Gulluni na konferencji prasowej.

Podczas śledztwa policja przeszukała dom na 1333 Page Blvd. w Springfield, którego właścicielem była matka Weldona, gdzie ostatecznie odkryto zwłoki, Jim Leydon, rzecznik prasowy prokuratora okręgowego, powiedział później NBC News.

 

Dwa ciała znaleziono w domu w środę wieczorem, a trzecie ciało w czwartek.
NBC10 Boston poinformował, że Departament Dzieci i Rodzin w Massachusetts potwierdził, że dziecko przebywające w domu znajduje się pod opieką kuratora.

„W tym domu byli ludzie” – powiedział Gulluni w piątek. „Każdy, kto tam był, jest bezpieczny.”
Weldon nie został jeszcze oskarżony w związku z odkryciem trzech ciał, ale nie przyznał się we wtorek do zarzutów porwania, napaści na tle seksualnym i tortur i jest przetrzymywany w areszcie, kaucja wynosi 1 milion dolarów.

Według dokumentów sądowych uzyskanych przez NBC News, Weldon ma na swoim koncie kilka wcześniejszych aresztowań, w tym bezprawne posiadanie broni z 1997 r. i skazanie w 2008 r. w New Jersey.
Niedawno został aresztowany w Springfield w październiku ubiegłego roku pod zarzutem napaści na kobietę, a następnie stawiania oporu, donosi The Boston Globe.
Sąsiad powiedział także Globe, że Weldon poświęcał niepokojąco dużo uwagi swojej 21-letniej córce, śledząc ją w drodze z pracy w pobliskim Dunkin 'Donuts w maju.
Sąsiedzi Weldona powiedzieli, że byli oszołomieni odkryciem ciał.

 

Katarzyna K

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *