W Seatle minimum 15 dolarów na godzinę

W Seatle minimum 15 dolarów na godzinę

 

Podwyższenie stawki minimalnej do 15 dolarów może bardziej zaszkodzić niż pomóc pracownikom.

Ponieważ firmy szukają sposobów na obniżenie kosztów, prawo do wynagrodzenia minimalnego w Seattle w wysokości 15 USD może stanowić problem wśród pracowników pracujących na godziny, zamiast pomagać im – zgodnie z nowym raportem.

Raport z Uniwersytetu w Waszyngtonie (UW) stwierdził, że kiedy wynagrodzenia wzrosły do ​​13 dolarów w 2016 r., niektóre firmy prawdopodobnie obniżyły godziny pracy pracowników z niskim wynagrodzeniem. Badanie, które zostało częściowo sfinansowane przez miasto Seattle, wykazało, że po wzroście minimalnego wynagrodzenia, pracownicy przepracowali średnio o 9% mniej godzin i zarabiali 125 dolarów mniej miesięcznie.

W 2014 r. Rada Miasta Seattle głosowała za stopniowy podniesieniem płacy minimalnej do 15 USD za godzinę. Według raportu płaca minimalna wzrosła z 9,47 do 11 USD za godzinę w 2015 roku i do 13 USD w 2016 roku. Zgodnie z prawem, przedsiębiorstwa muszą podnieść do 2021 r. wynagrodzenie minimalne do 15 USD dla wszystkich pracowników.

Burmistrz Seattle, Ed Murray powiedział, że popiera 15 dolarowe prawo płacowe, jak poinformował Reuters.

„Podnoszenie minimalnej płacy pomaga zapewnić, że więcej osób mieszkających i pracujących w Seattle może mieć udział w sukcesie naszego miasta i pomaga walczyć z nierównościami ekonomicznymi” – powiedział Murray w oświadczeniu w odpowiedzi na to badanie.

W całym kraju wiele państw zwiększyło wynagrodzenie minimalne powyżej ogólnokrajowego minimum wynoszącego 7,25 dolarów za godzinę, wprowadzonego w 2009 r..

W ubiegłym roku gubernator Kalifornii, Jerry Brown i gubernator Nowego Jorku , Andrew Cuomo podpisali ustawodawstwo, które ostatecznie podnosi w tych stanach minimalną kwotę wynagrodzenia do 15 dolarów za godzinę.

Konrad W

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *