Warzywa wycofane ze sprzedaży w supermarketach ze względów bezpieczeństwa.

Warzywa wycofane ze sprzedaży w niektórych największych supermarketach ze względów bezpieczeństwa.

 

Sześć firm na terenie Stanów Zjednoczonych, w tym Whole Foods Market, Meijer i Albertsons, wycofało od piątku dziesiątki produktów żywnościowych z powodu potencjalnego skażenia listeriami zgłoszonego przez jednego z największych dostawców świeżych warzyw w kraju.

Według Food and Drug Administration, listeria monocytogenes to bakterie, które powodują osłabienie układu odpornościowego lub śmiertelne zakażenia u małych dzieci i osłabionych osób dorosłych.

Pod uwagę branych jest wiele produktów zawierających warzywa pochodzące z Mann Packing z Salinas w Kalifornii. Wśród największych detalicznych zwrotów, pochodzących z Mann Packing, jest Meijer’s. W sobotę Grand Rapids zapowiedziała, że ​​wycofuje ze sprzedaży 39 świeżych produktów roślinnych, takich jak tacki warzywne, brokuły, szparagi i mixy sałat. Jedzenie było sprzedawane w sklepach w Illinois, Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio i Wisconsin i zakupione od 27 września do 20 października.

Zainteresowani klienci mogą zadzwonić do Meijer pod numer 800-543-3704.

Mann Packing wycofał prawie 100 produktów sprzedawanych w sklepach detalicznych od Walmart do Trader Joe’s w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Produkty miały daty ważności od 11 do 20 października. Whole Foods wycofuje sałatki z 10 sklepów w północnej Kalifornii, takie jak Veggie Power Blend, Sesame Chicken Power Salad and Mexican Chicken Power Salad. Wszystkie sprzedano w barach sałatkowych między 28 września a 20 października. Konsumenci mogą zadzwonić pod numer 844-936-8255 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 22.00 lub w soboty i niedziele, 8:00 – 18:00.

Sklepy Randalls, Tom Thumb i Albertsons w Teksasie, Luizjanie i Arkansas wycofują torebki z owocami morza Ready. Chef. Go! Dotyczy to tych z terminami sprzedaży sprzed 22 października, które są pakowane w czyste worki do gotowania i sprzedawane z zamrażarek, w tym wiele filetów z ryb i zestawów krewetek. Klienci z pytaniami mogą zadzwonić do Albertsons Companies pod numer 877-723-3929.

Sklepy Albertsons, Safeway, Vons i Pak N 'Save w Kalifornii, na Hawajach, w stanie Nevada, Kolorado, Nebraska, Nowy Meksyk, w Dakocie Południowej i Wyoming wycofują pewne świeże warzywa. Produkty sprzedawane są przez 24 października i pakowane są w plastikowe tacki i kubki o różnych rozmiarach.

Triple B Corp z Seattle wycofuje zestawy sałatkowe i zestawy warzyw na patelnię, sprzedawane w delikatesach i używane w szpitalach, szkołach i hotelach w stanie Oregon i Waszyngtonie. Konsumenci, którzy mają obawy, mogą skontaktować się z Triple Bat 206-577-9852 od poniedziałku do piątku, 8: 00-16: 00. Triple-B wycofuje brokuły, zestawy warzyw na patelnię, tacki z kalafiorem i mieszanki warzyw, które były sprzedawane w delikatesach na Alasce. Konsumenci, którzy zakupili któryś z produktów, powinni je wyrzucić lub zwrócić do sklepu. Klienci mogą również skontaktować się z Mann Packing pod numerem 888-470-2681.

Katarzyna Cz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *