Ważne zmiany na temat fotelików samochodowych dla dzieci w Nowym Jorku

Ważne zmiany mogą pojawić się na temat fotelików samochodowych dla dzieci w Nowym Jorku

 

Dzieci poniżej 2 roku życia musiałyby pozostać w fotelikach samochodowych zwróconych przodem do tylnego oparcia siedzenia zgodnie z prawem uchwalonym przez ustawodawstwo stanu Nowy Jork w tym tygodniu.

Obecne prawo stanowe nie wymaga żadnego wieku w przypadku fotelika zwróconego tyłem do kierunku jazdy, ale ustawa nakazałaby to dzieciom poniżej 2 roku życia, twierdząc, że badania wykazały, że jest to najbezpieczniejsza pozycja dla niemowląt.

Projekt ustawy, podpisany przez gubernatora Andrew Cuomo, sprawiłby, że byłoby nielegalnym w Nowym Jorku przewożenie dzieci poniżej 2 roku życia w fotelikach skierowanych przodem do kierunku jazdy.

Według nowego prawa, dziecko młodsze niż 2 lata mogłoby być przewożone przodem do kierunku jazdy, jeśli przekroczyło ono limity wysokości i wagi swojego fotelika.

Ten projekt, jeśli zostanie podpisany, wejdzie w życie 1 listopada 2019 roku, aby dać rodzicom czas na zakup prawidłowego fotelika.

 

Projekt cytuje raport Amerykańskiej Akademii Pediatrii, który pokazał, że fotelik z tyłu samochodu najlepiej chroni głowę dziecka, „zapobiegając względnie dużej głowie poruszania się niezależnie od proporcjonalnie mniejszej szyi”.

Zauważa również studium z 2007 roku na Uniwersytecie Wirginii, które wykazało, że dzieci w wieku poniżej 2 lat były o 75% „bardziej narażone na urazy, gdyby były w fotelu skierowanym do przodu, a nie na tylnym siedzeniu, dla dzieci w wieku 12-23 miesięcy ryzyko jest ponad pięciokrotnie większe „.

Podobne prawo obowiązuje w Kalifornii, w stanie New Jersey, w stanie Oklahoma i w Pensylwanii.

W 2015 roku policja wydała 8 965 mandatów kierowcom za naruszenie prawa dla fotelików dziecięcych.

Karą w Nowym Jorku za naruszenie przepisów co do pasów bezpieczeństwa lub fotelika samochodowego jest grzywna w wysokości 50 dolarów; 100 dolarów i trzy punkty , jeśli naruszenie obejmuje dziecko w wieku poniżej 16 lat.

photo.autodoska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *