Włamanie do Facebooka 30 milionów osób, nie trzymaj ważnych informacji.

Włamanie do Facebooka w 30 milionów kont, nie trzymaj ważnych informacji.

 

Ofiary hackowania na Facebooku nie otrzymają ochrony przed kradzieżą tożsamości

Najpierw Facebook podzielił się szczegółami ataku w zeszłym tygodniu, obawiając się, że dotknęło to nawet 50 milionów osób

Facebook powiedział, że nie zapewni ochrony przed oszustwami tożsamości ofiarom ostatniego naruszenia danych.
W piątek ujawniono, że 14 milionów użytkowników miało bardzo osobiste informacje kradzione przez hakerów.
Jednak w przeciwieństwie do innych poważnych hacków z udziałem dużych firm, Facebook powiedział, że nie planuje świadczenia usług ochrony dla zainteresowanych użytkowników.
Jeden z analityków powiedział  że decyzja była „nieuczciwa”.
„Tego rodzaju informacje mogą pomóc złodziejom w tworzeniu programów kradzieży opartych na inżynierii społecznej, żerujących na ofiarach hackowania na Facebooku” – powiedział Patrick Moorhead z Moor Insights and Strategy.

W przypadku najbardziej dotkniętych użytkowników to grupa około 14 milionów, według Facebooka – skradzione dane obejmowały „nazwę użytkownika, płeć, język / kraj, stan związku, religię, miasto rodzinne, samo raportowane miasto, datę urodzin, typy urządzeń używanych do uzyskania dostępu Facebook, edukacja, praca, 10 ostatnich miejsc, do których się zgłosili, lub zostały oznaczone, strona internetowa, osoby lub strony, które obserwują, oraz 15 ostatnich wyszukiwań „.

Wiadomość o włamaniu pojawiła się 5 października, kiedy Facebook powiedział, że obawia się, że dotknęło 50 milionów użytkowników.

W piątek spółka skorygowała w dół swoje szacunki do „około 30 m”.
„Nie wykluczyliśmy możliwości ataków na mniejszą skalę, które nadal badamy” – napisał w poście na blogu szef działu zarządzania produktem, Guy Rosen.
Skradzione dane mogą być bardzo cenne dla hakerów, powiedział Joseph Lorenzo Hall, główny technolog w Centre for Democracy and Technology.
„Martwi mnie to, że moga się włamać na inne konta” – powiedział.
„Jeśli spojrzysz na listę danych, to nie są to dane finansowe, ale są tam rzeczy, które są przydatne do” uwierzytelniania opartego na wiedzy „, co jest z pewnością ważne przy zakładaniu kont.”

W Europie włamanie oznacza, że ​​Facebook musi ponieść grzywnę w wysokości 1,63 miliarda dolarów (1,25 miliarda funtów), co stanowi około 4% rocznego globalnego przychodu.

Naruszenie jest postrzegane jako pierwszy ważny test nowego ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (GDPR) w Europie, które weszło w życie w maju.

Monika W.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *