Zastrzelony mieszkaniec w Minneapolis. Zobacz

Zastrzelony mieszkaniec w Minneapolis. Zobacz

 

Funkcjonariusze Ryan Keyes i Neal Walsh oddali osiem strzałów Travisowi Jordanowi, który zbliżał się do oficerów z nożem 13,5 cala.

Mężczyzna odmówił wielokrotnych rozkazów zrzucenia broni.

Dochodzenie BCA dotyczące tego incydentu wykazało że dziewczyna Jordana, która poinformowała dyspozytorów, że Jordan zagraża samobójstwom w swoim domu na Morgan Avenue North. Dwaj oficerowie zostali wysłani do domu i zapukali do drzwi, nie otrzymując odpowiedzi. Jeden z oficerów poszedł porozmawiać z sąsiadem, podczas gdy drugi podszedł do tyłu domu i zauważył Jordana w kuchni. Zapukał do drzwi i powiedział Jordanowi, żeby podszedł do drzwi wejściowych, ale tego nie zrobił. Jordan był widziany przez telefon podczas pobytu w domu. Dochodzenie wykazało, że Jordan powiedział kilka przekleństw oficerom.

Kiedy znów znaleźli się przed domem, oficerowie usłyszeli krzyk Jordana, w tym, kiedy powiedział: „Zróbmy to.” Potem wyszedł na zewnątrz i kontynuował: „Zróbmy to.” Obaj oficerowie powiedzieli mu, żeby rzucił nóż miał w ręku i pozostać w środku. Zignorował rozkazy i kontynuował naprzód, mówiąc: „Nie chcę tego robić.” Jordan dotarł do krawężnika ulicy i wykonał „agresywny krok” w stronę oficera i obaj urzyli broni. Oficerowie założyli mu kajdanki i udzielili pierwszej pomocy. Jordan został zabrany do Centrum Medycznego Hrabstwa Hennepin, gdzie zmarł. Badanie BCA wykazało, że oficerowie i Jordania byli oddzieleni tylko o 12 stóp, gdy oddano strzał. ”

Dwóch funkcjonariuszy Minneapolis nie zostanie oskarżonych o śmierć 36-letniego mężczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *